Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Uwaga! Ryzyko zadławienia! Te pokarmy ostrożnie podawaj dziecku

| aktualizacja: 29.04.2017 | 0

Czy wiesz jakiego jedzenia nie podawać, by dziecko się nie zakrztusiło? Jest 10 typów pokarmów, którymi najczęściej może zadławić się maluszek. Warto zapamiętać.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Twoje dziecko ma już 6 miesięcy i zarówno ono, jak i ty palicie się do rozszerzania diety? Maluch chce próbować, wyrywa ci jedzenie z ręki i talerza, a ty już oczami wyobraźni widzisz jak wspólnie jadacie w wykwintnej restauracji… Niestety zanim do tego dojdzie, to może jeszcze chwilkę potrwać.

Na początek zacznij podawać swojemu dziecku bezpieczne produkty przygotowane w postaci drobnych przekąsek, które można jeść palcami. Najpierw pokrojone w słupki warzywa i owoce w takiej formie, by łatwo je było łapać małymi rączkami. Nie musisz podawać papek, możesz zacząć od zwyczajnego jedzenia w duchu BLW.

Zobacz: "W BLW chodzi o zaufanie do dziecka" - Gill Rapley, współautorka książki "Bobas Lubi Wybór" wyjaśnia na czym polega ta metoda rozszerzania diety 

Czy dziecko samo się na pewno nie zakrztusi, nie zadławi?

Najprawdopodobniej towarzyszy ci obawa, że dziecko może się zakrztusić lub zadławić. To normalne. Każdy rodzic przez to przechodzi. Na szczęście maluch, który już samodzielnie trafia rączkami do buzi jest też zazwyczaj w stanie kontrolować ilość połykanego pokarmu i w razie potrzeby zwróci nadwyżkę z powrotem. Odruch wymiotny działa i chroni przed takimi wypadkami. Ryzyko zadławienia jest więc minimalne.

Zobacz: Czy maluch naprawdę się zadławi? Prawdy i mity na temat metody BLW

Tych produktów i przekąsek lepiej unikać!

Niezależnie od tego, są pewne rodzaje produktów, których lepiej po prostu unikać pozwalając dziecku jeść samodzielnie. Zwłaszcza na samym początku rozszerzania diety, kiedy dziecko dopiero się uczy całej tej skomplikowanej czynności jaką jest dla niego samodzielne zjedzenie posiłku. Które z produktów mogą być ryzykowne na samym początku dla małego, a nawet starszego już dziecka? I czy można jakoś zminimalizować niebezpieczeństwo? Zobacz 10 przekąsek i produktów, którymi najczęściej może się zakrztusić dziecko - w naszej galerii zdjęć. Zarówno niemowlę, jak i starsze dziecko.

Czy wasze maluchy jedzą/jadły te produkty w wieku 6. miesięcy? Czy coś jeszcze można dodać do tej listy? A co absolutnie nie powinno się w niej znaleźć?

Zobacz też:
Źródło: babycenter.co.uk

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?