Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czego nie mówić kobiecie, która nie może zajść w ciążę?

| aktualizacja: 02.02.2015 | 1

Chcesz pocieszyć koleżankę, która od dłuższego czasu stara się o dziecko, jednak twoje słowa wywołują całkowicie odwrotny skutek? Sprawdź, czego lepiej nie mówić kobiecie, która bezskutecznie próbuje zajść w ciążę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
test ciążowy, jak zajśc w ciążę, starania o dziecko
fot. Fotolia
Niektóre kobiety zachodzą w ciążę bez problemów, inne starają się o dziecko latami. Bezskuteczne próby poczęcia potomka są dla wielu par bardzo stresujące i nierzadko prowadzą do kłótni, a nawet kryzysu w związku. Często słowa, które mają być pocieszeniem, powodują całkowicie odwrotny efekt – zamiast ulgi i poprawy nastroju, kobieta wpada w jeszcze większą rozpacz i złość. Osoby, które nigdy nie znalazły się w takiej sytuacji, mimo najlepszych intencji, mogą łatwo zranić kobietę, która tak bardzo chce być matką. Zobacz, jakie zdania mogą wyrządzić więcej szkody niż przynieść pożytku.

1. Przecież jesteś jeszcze taka młoda! Nie masz czym się przejmować

Ona zna swoją datę urodzenia i doskonale wie, że nie jest jeszcze staruszką. Problemy z płodnością nie dotyczą jednak tylko osób starszych. Wprawdzie płodność spada wraz z wiekiem, jednak trudności z zajściem w ciążę dotyczą także osób młodych. Poza tym dla niej naprawdę jest to powód do zmartwienia, niezależnie od tego, ile ma lat.

2. Ja zaszłam w ciążę już przy pierwszej próbie

Gratulacje! Jednak to nic nie zmienia w sytuacji kobiety, która wciąż usilnie stara się o dziecko, a wiadomość o tym, że ty mogłaś niemalże od razu nosić pod sercem swoje maleństwo, z pewnością nie poprawi jej nastroju.

3. Nie powinnaś się tak stresować – to nie ułatwia zajścia w ciążę

Ona i jej partner dobrze o tym wiedzą. Ich lekarz powtarzał im to prawdopodobnie setki, jeśli nie tysiące razy, dlatego oszczędź im takich uwag.

4. Przecież starania o dziecko są bardzo przyjemne

Bez wątpienia, jeśli w ciążę zaszłaś szybko i bez żadnych problemów. Pomyśl jednak, jak czuje się kobieta, dla której seks wiążę się ze codziennym, precyzyjnym mierzeniem temperatury, wyliczaniem dni płodnych i planowaniem najlepszego terminu na zbliżenie z partnerem. Seks bez odrobiny spontaniczności nie wydaje się już taki przyjemny, prawda?

5. Korzystaj z życia, póki jeszcze nie masz dzieci

Do macierzyństwa każdy dojrzewa w innym czasie. Widocznie ona jest już na to gotowa i zamiast iść na imprezę i bawić się do białego rana, wolałaby spędzić wieczór, śpiewając swojemu dziecku kołysanki i tuląc je do snu. Poza tym, kto powiedział, że mając dzieci, nie można już korzystać z życia?

Zobacz także: Alarmujące statystyki niepłodności
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

oliwia
oliwia | 2015-09-27 21:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niestety większość tych komentarzy znam na pamięć...Przez kilka lat starań o dziecko usłyszałam je nie raz..Takie sytuacje bardzo zniechęcają do kontaktów towarzyskich..Zamiast tego wolałam czytać komentarze na forach dotyczących problemów z zajściem w ciąże..Tam dowiedziałam się o metodzie in-vitro z komórką dawczyni..Na początku nie mogłam przekonać siebie do tego pomysłu, wspomniałam o nim mężowi..Nic nie powiedział. Za kilka dni sam wrócił do tematu..Podchodziliśmy do in-vitro dwukrotnie. Obecnie jestem w drugiej ciąży..Czekam na pozytywne rozwiązanie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?