Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

11 głupich zdań, które słyszą rodzice jedynaków

| aktualizacja: 26.11.2015 | 8

Od liczby dzieci zależy nie tylko becikowe, rodzicielska ulga podatkowa czy ewentualne przyszłe 500 zł na dziecko. Także to, czy jesteśmy postrzegani jako normalni rodzice czy jako dziwni rodzice.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
rodzice jedynaka
fot. Fotolia
Normalni rodzice, wiadomo – mają dwójkę albo trójkę dzieci. Dla takich normalnych jest i becikowe, i ulga podatkowa, i obiecane 500 zł na dziecko.

Dziwni rodzice mają dzieci mniej albo więcej. Czwórka czy piątka dzieciaków to – w oczach społeczeństwa – patologia i skrajna nieodpowiedzialność (mówiła o tym kiedyś Karolina Kaliś, blogerka i mama czwórki dzieci).

Jedno dziecko z kolei świadczy o wielkim, bezwzględnym egoizmie rodziców. A skoro tacy z nich egoiści, to warto im ten egoizm uświadomić, prawda? Najlepiej poprzez jedno z dobrze sprawdzonych zdań:

1. Naprawdę macie tylko jedno dziecko?

2. Dlaczego macie tylko jedno dziecko?

3. Nie boicie się, że wasze dziecko będzie rozpieszczone?

4. Nie jest wam go żal?

5. Uwierzcie, łatwiej wychowuje się dwójkę niż jedno!

6. Nie wiem, jak rodzice jednego dziecka mogą narzekać na zmęczenie. Trójka to dopiero hardkor!

7. Musiało nieźle wam dać w kość, skoro boicie się mieć kolejne. 

8. Chciałabym mieć tylko jedno dziecko. To jak wakacje!

9. Nigdy nie chciałabym mieć tylko jednego dziecka. To przecież krzywda dla dziecka!

10. Pewnie twój mąż nie chciał już więcej?
i wersja dla męża:
10a. Żona cię już nie dopuszcza, hehehe?

Rodzice mogą decydować się tylko na jedno dziecko z miliona powodów. Tak samo z miliona powodów ludzie decydują się na dwójkę dzieci, trójkę, czwórkę albo szóstkę. Dopóki są dobrymi rodzicami i dbają o swoje dziecko/dzieci (wszystkie razem i każde z osobna), dopóty ich dzieci nie są niczyją sprawą. 
Czytaj także: Dlaczego nie chcę mieć drugiego dziecka?

Poza tym liczba dzieci nie zawsze jest decyzją rodziców. Czasem po prostu druga ciąża nie pojawia się mimo długoletnich starań. I wtedy takie pytania – nawet jeśli nie są podszyte żadną złą intencją – już nie tylko denerwują, ale mogą sprawiać dodatkowy ból. Warto o tym pamiętać, zanim otworzymy usta, żeby zagaić taką ot, luźną rozmowę o liczbie naszych dzieci. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

Mia
Mia | 2017-11-12 07:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zdarza się, że słyszę od innych osób, jak bardzo mój syn-jedynak chciałby i powinien mieć siostrzyczkę (lub ewentualnie braciszka). Dlaczego? By nie był sam na świecie po naszym odejściu (tzn. śmierci). Poszerzanie naszej wyobraźni przez ludzi, którzy sami tej wyobraźni nie mają i traktowanie nas jak osób niesprawnych intelektualnie. Sytuacje przykre i krępujące.

Odpowiedz

Gość
Gość | 2017-11-10 05:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najgorsze i najglupsze co słyszałam to ze powinnam miec dwoje dzieci bo 'różne rzeczy sie zdarzaja i jedno może umrzeć to wtedy przecież bede miala drugie żeby sie nim zająć i nie myslec o tragedii" WTF!!! Po pierwsze nie wiedzialam ze sie rodzi ZAPASOWE DZIECI ! 😞

Odpowiedz

Nel
Nel | 2017-11-09 09:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mamy jedno dziecko i nikomu nic do tego, tak samo jak do tego co przechodziłam w ciąży, przy porodzie i po nim i dlaczego mam traumę.

Odpowiedz

Ala
Ala | 2017-08-13 12:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też mam jedno dziecko i nie wiem czy chce mieć drugie. Nie zawsze mamy to co chcemy. Ludzie nie wiedzą co kobieta przechodzi w ciąży, czy nie ma jakiś problemów, czy podczas porodu nie było jakiś komplikacji,czy kobieta może jeszcze raz zajść w ciążę bez żadnych problemów czy zagrożeniem dla siebie czy dziecka. Nigdy nie wiesz dlaczego rodzice podjeci decyzję o posiadaniu tylko jednego dziecka. Może ich nie stać na drugie, może i są wygodnie... ale to jest ich sprawa i nie należy tego krytykować. Chcesz mieć 1 dziecko proszę bardzo, chcesz 2,3...6 też miej. Pamiętaj nie każdy musi myśleć tak jak Ty. Ja np zastanawiam się czy chce mieć drugie dziecko. Dużo przeszłam w czasie ciąży i podczas porodu, a teraz mam problemy zdrowotne spowodowane porodem. Dlaczego się zastanawiam czy chce i czy dam sobie radę i fizycznie i psychicznie z dwójką dzieci. Jest mi ciężko z 1 przez te problemy. Nie mówię nikomu o nich, ale denerwuje mnie to jak na każdym kroku słyszę, że powinnam się zabrać za 2 dziecko itp. Mój synek ma roczek a o 2 dziecku słyszę od początku kiedy urodzilam. Denerwuje mnie to strasznie bo nie wiedzą co ja czuje i co myślę na ten temat. Kocham swoje dziecko bardzo mocno mimo wszystko, ale jednak w głowie zostaje wszystko (te złe chwile i wspomnienia również) ...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Myszka
Myszka | Ala | 2017-08-14 15:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram kto nie przeszedł nic przy pierwszym porodzie to się mu dobrze mówi a ja też przeszłam i np,nie mogę więcej mieć dzieci i co mam się zabić z tego powodu,?

Odpowiedz

Alcazar
Alcazar | 2017-07-01 17:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam jedno, kocham je i jedno mi wystarczy. Może chcę mu zapewnić byt, pokazać świat, wysłać na studia, jeśli będzie chciało. Przy dwojgu nie byłoby mnie na to stać. Może też nie mam ochoty kolejny raz zachodzić w ciążę i przed prawie dwa lata znów nie przesypiać nocy. Może mam taką pracę, że nie mogę bez końca brać L4 bo dzieci chorują, a babci nie ma na miejscu, żeby się zajęła. Może po prostu tak wybrałam i jest to wyłącznie moja i tylko moja decyzja i jestem z tym szczęśliwa? Moje dziecko też nie wygląda na zmartwione brakiem rodzeństwa. Ma wspaniałych przyjaciół, razem z nami zwiedza świat i jest szczęśliwe.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ania
Ania | Alcazar | 2017-11-08 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zgadzam się :)

Odpowiedz

Z filiżanką kawy
Z filiżanką kawy | 2015-12-02 12:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pisałam kiedyś post w odpowiedzi na te przeróżne, głupie komentarze. Myślę, że już sam tytuł mówi za siebie :P : "Macierzyństwo raz a dobrze". ;)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?