Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

15 rzeczy, które zrobi twoje dziecko zanim skończy trzy lata

| aktualizacja: 06.03.2015 | 5
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Sądzisz, że twoje dziecko przestanie cię zaskakiwać, gdy tylko zdmuchnie z tortu pierwszą świeczkę? Nic z tego! Najciekawsze dopiero przed tobą.

1. Udowodni, że jest geniuszem... 

Twoje dziecko każdego dnia eksperymentuje i dokonuje ważnych odkryć. Wrzucona do wanny piłeczka pływa po powierzchni wody, a klucze spadają na dno. Mleko w szklance jest „duże”,  a rozlane na stół robi się płaskie jak obrus. Pies babci nie lubi być czesany grzebieniem, ale nie ma nic przeciwko drapaniu za uchem. Etc, etc...
  • Nasza rada: Doceniaj te odkrycia, bo dzięki nim malec zdobywa wiedzę o świecie. Uważaj, by nie zrobił sobie krzywdy. Wystarczająco dużo ludzi się poparzyło, by twoje dziecko nie musiało na własnej skórze sprawdzać, jak gorący jest wrzący rosół. 

2. ... i prawdziwym artystą

I to takim,  który nie zwykł chadzać utartymi ścieżkami i bez ustanku poszukuje nowych form wyrazu. W twórczym szale zapędzi się czasem za daleko, np. ozdobi żółtą farbą twoją zamszową torebkę (bo była "za ciarna").
  • Nasza rada:  Pokazuj dziecku różne techniki plastyczne, by nie ograniczało się jedynie do malowania na kartkach z bloku. Pomaluj drzwi albo kawałek ściany farbą tablicową. Doceniaj twórczość małego artysty, np. zrób domową wystawę.

3. Pokaże różki

Dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia są mistrzami w doprowadzaniu rodziców do szewskiej pasji. Napady złości – choć uciążliwe - są normalnym i ważnym etapem w ich rozwoju. Mówiąc „nie” dzieci uczą się niezależności. A że robią to sto razy dziennie? No cóż, trening czyni mistrza. 

4. Rozśmieszy cię do łez

Twoje dziecko wie, jak cię  rozbroić  i sprawić, by zamiast się złościć, będziesz pękać  ze śmiechu. Na przykład posprząta z ławy pracowicie zrzucając wszystko na podłogę. I zrobi to w takim skupieniu, że nie zdołasz się na niego pogniewać.
  • Nasza rada: Ciesz się tymi chwilami. Gdy twoje dziecko podrośnie i stanie się nastolatkiem, będzie mu trudniej cię rozbroić.

5. ...i przyprawi o stan przedzawałowy

Nabije sobie guza, będzie się wspinać po regale z książkami, schowa się tak, że będziesz go szukać cały kwadrans... 
  • Nasza rada: Na instynkt samozachowawczy małego dziecka nie można jeszcze liczyć, bo ono  nie zdaje sobie sprawy, z konsekwencji swoich czynów.
Przeczytaj, co zagraża twojemu dziecku i jak zabezpieczyć mieszkanie
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje nowymi pomysłami
Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje nowymi pomysłami | 2016-08-12 18:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mamiszymi
mamiszymi | Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje nowymi pomysłami | 2016-08-12 18:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Skoro masz córkę nie uważasz ze pisownia "curka" jest trochę nie wporzadku?

Odpowiedz

mom
mom | mamiszymi | 2016-08-12 19:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Hahaha. dobre ;)

Odpowiedz

a
a | Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje nowymi pomysłami | 2017-08-26 00:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

córcia

Odpowiedz

Neora
Neora | Moja 3letnia curcia pokazała wszystkie 15 rzeczy i wciąż mnie zaskakuje nowymi pomysłami | 2016-08-13 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ortografii kto jej nauczy?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?