Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Już w krótce 15. Wielka Parada Smoków „Z czterech stron świata”

| aktualizacja: 25.05.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
parada smoków
fot. materiały prasowe
W ostatni weekend maja już po raz 15. w Krakowie odbędzie się Wielka Parada Smoków. W tym roku smoki przybędą „Z czterech stron świata”. Nie może was tam zabraknąć!
30 i 31 maja na Bulwarach Wiślanych u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie się Smoczy Piknik Rodzinny. Podczas dwudniowego święta rodzinnej rozrywki na najmłodszych i ich rodziców czekać będzie wiele atrakcji: m.in. gry i zabawy, konkursy z nagrodami i spotkania z aktorami.

Smoczy weekend

W sobotni wieczór na zakolu Wisły wystawione zostanie Wielkie Widowisko Plenerowe typu „światło-dźwięk”, w którym główną rolę zgodnie z tradycją odegrają wielkie, pływające i latające smoki. Niesamowite stwory budowane i animowane przez zespół Teatru Groteska umieszczone zostaną na barkach i statkach. Największy ma 25 m długości i 15 m wysokości! Jak co roku widowisko będą oglądać dziesiątki tysięcy widzów.
W niedzielę o godzinie 12:00 z Plant ulicą Sławkowską na Rynek Główny przejdzie barwna Parada Smoków. W tym roku w Paradzie udział weźmie ponad 40 smoków konstruowanych od marca przez dzieci i młodzież z całego kraju, a także Smoki Honorowe. Kolorowy pochód zakończy się na Rynku Głównym. Tam Smoki zostaną zaprezentowane przed smoczym jury, które wyłoni laureatów w konkursie na Najpiękniejszego Smoka Parady.

Smoki z całej Polski w Krakowie

"W tym roku postanowiliśmy zaprosić Hodowców Smoków do podróży dookoła kuli ziemskiej. Pragniemy zaprezentować uczestnikom wydarzenia nieprzebrane bogactwo kultur i sięgnąć do wzorów i tradycji nie tylko odległych, ale także przez nas, Europejczyków, z różnych powodów trochę zapomnianych" - mówi Adolf Weltschek, dyrektor krakowskiego Teatru Groteska, pomysłodawcy i organizatora wydarzenia.
"Chcielibyśmy, aby w ostatni weekend maja Kraków stał się miejscem spotkania osób z najbardziej odległych i egzotycznych zakątków naszego globu, niezależnie od wieku. Wierzę, że dzięki ludzkiej wyobraźni i pasji tworzenia Wielka Parada Smoków będzie czasem niezapomnianej zabawy i prawdziwych artystycznych zaskoczeń" - dodaje.


Szczegółowe informacje dostępne są na www.paradasmokow.pl oraz na profilu Wielka Parada Smoków na Facebooku.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?