Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Po zobaczeniu tego nagrania już nigdy nie spojrzysz na telefon przy dziecku!

| aktualizacja: 04.11.2016 | 0

2-letnia dziewczynka wbiegła pod koła samochodu. Jej mama szła kilka kroków dalej, wpatrzona w ekran telefonu. Wystarczyły sekundy, by doszło do tragedii.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dziecko wpadło pod koła samochodu, bo mama była wpatrzona w ekran telefonu
fot. screen YouTube/DailyNewsX 24/7
W mieście Yueyang w Chinach samochód uderzył w 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zmarło przed przyjazdem pogotowia. 2-latka wbiegła wprost pod koła samochodu. Jej mama szła kilka kroków dalej, wpatrzona w ekran telefonu.

Zobacz przerażające nagranie z miejsca zdarzenia:
 

Telefon zagraża życiu?

Coraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie telefonów na nasze życie. Pisaliśmy już o niebezpiecznych zarazkach, które żyją na ekranach naszych telefonów i o poruszającej kampanii uświadamiającej rodziców, co czują dzieci, gdy korzysta się w ich obecności z telefonu. Ten przykład pokazuje nam, że telefon może być realnym zagrożeniem zdrowia i życia dziecka. Niewiele potrzeba, żeby smartfony i tablety przestały nami sterować. Sherry Turkle z Insytutu Technologii Massachusetts radzi, jak odciąć się od szkodliwego wpływu technologii na nasze życie: "Nigdy nie przynoś telefonu do stołu. Nie używaj telefonu w samochodzie. Nie przynoś telefonu na spotkania, nie używaj go w klasie. W ten sposób odnajdziemy drogę do nas samych".

Głowa do góry

Chociaż mogłoby się wydawać, że daleko nam do Chin, zastanówcie się: jak często korzystacie z telefonu w obecności dzieci? Gdy dzwoni telefon, często sięgamy po niego mimowolnie, ignorując otoczenie. Nieważne, gdzie wtedy jesteśmy – na parkingu supermarketu, w domu czy na placu zabaw. To sekundy, w trakcie których może dojść do tragedii. Tak było w tym przypadku – mama dziewczynki była wpatrzona w telefon i nie zdążyła zareagować. Zanim ją ocenicie, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy nigdy nie zdarzyło się wam spojrzeć na telefon zamiast na dziecko – żeby sprawdzić godzinę, odczytać SMS-a czy polubić zdjęcie znajomego na Facebooku?

Apelujemy – głowa do góry, od tego może zależeć bezpieczeństwo waszych dzieci!

Czytaj także: Jak reanimować małe dziecko?

źródło: nytimes.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?