Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

21 przyjemności na ferie zimowe - nie tylko zabawy na śniegu!

| aktualizacja: 30.09.2015 | 0

Skrzypiący pod nogami śnieg, błyszczące w słońcu sople, wojna na śnieżki - każde dziecko wie, że zima to mnóstwo radości. Powodów, dla których warto ją pokochać, jest znacznie więcej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
dzieci, zima, mróz
fot. fotolia
Są ludzie, którzy próbują po prostu przetrwać zimę. Żyją na pół gwizdka i codziennie powtarzają sobie „Oby do wiosny!”.
Nie idźcie w ich ślady, szkoda życia. Wyciśnijcie z zimy wszystko, co najlepsze, także wtedy, gdy zamiast śniegu jest chlapa. Jakie atrakcje was czekają?
 

1. Zabawy na śniegu

Na zaśnieżonym trawniku można robić mnóstwo wspaniałych rzeczy. 

  • „Rysujcie” wydeptując w puchu esy-floresy, kółka, linie, a nawet cale labirynty. Przy okazji można porównać wielkość stóp mamy, dziecka i taty.
  • Zbudujcie mini igloo. Robi się je ze  śniegowych kulek.
  • Rzucajcie śnieżki do celu, np. do grubego drzewa.
  • Tropcie dzikiego zwierza. Czyje to ślady? Dokąd prowadzą?


2. Robienie babek ze śniegu

Idealnie nadają się do tego foremki do babek z piasku.
 

3. Lepienie bałwana

Banał? Nie dla twojego dziecka.  Gdy już ulepicie bałwana:

  • Załóżcie mu  coś na głowę (choćby czapkę zrobioną z gazety) albo zróbcie efektowną  fryzurę (na przykład  na jeża (z patyczków) albo z przedziałkiem (z kępek wyciągniętej spod śniegu suchej trawy).
  • Koniecznie doróbcie mu oczy i guziki (w mieście trudno węgielki, więc będą musiały wam wystarczyć kamyki, szyszki  albo nawet zabrane z domu  mandarynki) i marchewkowy nos.
  • Jeśli macie jeszcze siłę i ochotę, zafundujcie mu towarzystwo – żonę, dzieci, psa albo żółwia.


4. Zabawne ubranka

Czapki z uszkami misia, szaliki z mini-pomponami, rękawiczki z buźkami –  zimowe ubranka wcale nie muszą być nudne.
  • Zwykła czapka z supermarketowej wyprzedaży zyska w oczach malca jeśli doszyjesz do niej jakiś zabawny drobiazg, choćby naszywkę z ukochanym bohaterem z kreskówki albo pomponik w nietypowym miejscu.
  • Na takim sobie sweterku możesz w jeden wieczór wyszyć śnieżynki (najprostsze, z trzech krzyżujących się kresek).
  • Szarobura kurtka będzie weselsza jeśli do zamka doczepisz kolorowy breloczek albo światełko odblaskowe (dzięki temu dziecku będzie łatwiej zapiąć zamek).
Polecamy także: Marznie? Wcale nie. Ale jak to sprawdzić?


5. Karmienie ptaków

Dla maluchów to wielka frajda a dla ptaków sprawa życia i śmierci,  dlatego nie wychodźcie z domu z pustymi kieszeniami. Zabierzcie ziarna, kawałek słoniny (zawieście go na gałęzi  na sznureczku albo na rozciągniętym spinaczu) i urządźcie ptakom przyjęcie. To świetna okazja by przyjrzeć im się z bliska.

Obejrzyj FILM: Dokarmianie ptaków zimą


6. Wyjazd w góry

W mieście chlapa i korki? Poszukajcie zimy w górach. Wyjechać można już z półrocznym niemowlęciem (młodszym dzieciom raczej nie służy gwałtowna zmiana klimatu), najlepiej na co najmniej dwa tygodnie, by malec zdążył się zaaklimatyzować.

Dobra rada: Poszukajcie ośrodka nastawionego na przyjmowanie rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu wy nie będziecie przeszkadzać innym, a inni – wam. Poza tym będziecie mogli liczyć na wiele udogodnień.  Takich miejsc jest coraz więcej. W niektórych z nich na najmłodszych czeka  szkółka narciarska, ośla łączka po której nie jeżdżą dorośli a nawet… przedszkole, w którym maluchy bawią się i uczą, podczas gdy ich rodzice szaleją na stoku. 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?