Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

3-dniowe dziecko odebrane matce wróciło do domu!

| aktualizacja: 25.08.2016 | 5

Trzy tygodnie trwała walka, by Polka odzyskała noworodka. Kto im zwróci te wyjątkowe chwile, gdy nawiązuje się najsilniejsza więź?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
oddano Polce dziecko
fot. screen z polsatnews.pl
O tej sprawie pisaliśmy jakiś czas temu, gdy zrozpaczona matka zwróciła się do polskiego rządu o pomoc.

Jak można odebrać matce 3-dniowego noworodka!

Polka mieszkająca w Niemczech spotkała się  ze zbyt pośpiesznie działającym Jugendamtem, urzędem do spraw dzieci i młodzieży. Co więcej, nikt w czasie całego zamieszania, nie rozmawiał z nią! O tym, że dziecko zostanie jej odebrane dowiedziała się w ostatniej chwili, gdyż jak twierdzą pracownicy niemieckiego urzędu, nie zdążyli wcześniej skontaktować się z matką.

Dlaczego urzędnicy odebrali kobiecie dziecko?

Jako główną przyczynę podano nie stawianie się w czasie ciąży na wszelkie badania kontrolne, oraz niezbyt dobre warunki mieszkaniowe. Nie były to jednak zbyt poważne zarzuty, bowiem niemiecki sąd, który rozpatrywał sprawę, zwrócił dziecko matce. 

3-dniową Lenkę zabrano matce ze szpitala i oddano rodzinie zastępczej. Dla kobiety, która dopiero co urodziła, był to ogromny wstrząs. Pierwsze chwile z dzieckiem, karmienie, nawiązywanie więzi, wszystko to zostało jej odebrane. 

Co dalej?

Decyzją sądu dziecko zostanie objęte opieką pielęgniarki, która będzie wspierać matkę w pierwszych tygodniach życia dziewczynki. 
Jugendamt w ubiegłym roku odebrał rodzicom 40 tys. dzieci. W wielu takich sprawach pomogli dzieciom, ale niestety zdarzyło im się także sporo pomyłek. Sprawa Lenki wstrząsnęła wszystkimi, gdyż dziecko w chwili odebrania matce miało tylko 3 dni! Miejmy nadzieję, że rodzice Lenki będą mogli jak najszybciej zapomnieć o koszmarze, który im się przytrafił. Życzymy im, by zapewnili córce jak najlepsze dzieciństwo, by żaden urząd już nigdy nie interweniował w życie ich rodziny!

Czy można odebrać matce 3-dniowe dziecko bez wyraźnych przesłanek o zagrożeniu?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Chamstwo
Chamstwo | 2016-08-26 14:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale jak miliony uchodźców przybyło do Niemiec całymi rodzinami to na ich utrzymanie mają pieniądze a jednej Polsce w trudnej sytuacji to już nie mogą pomóc i trzeba odebrać dziecko. Trzeba by ich podać do sądu. Tylko tak można ich powstrzymać na przyszłość przed tego typu praktykami!

Odpowiedz

monika
monika | 2016-08-26 12:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ok. tym razem to było przesadzone działanie ale ... przyznajcie, że w Polsce też taka organizacja powinna działać. ciągle się słyszy o złym traktowaniu dzieci. ostatnio maluszek miał odleżyny na twarzy a rodzice bezradnie rozkładali ręce. jakby u nas były takie służby albo organizacja czy coś w tym stylu to może rodzice by się bali i dzieci by miały lepiej. położna przychodzi przez pierwsze dwa miesiące życia maluszka ale tylko przez te 2 miesiące i to na życzenie matki! powinna przychodzić niezapowiedziana i z urzędu!!!! dzieci w Polsce są ważne do chwili urodzin a jak się już urodzą to państwo przestaje się nimi interesować!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ola
Ola | monika | 2016-08-26 13:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Chyba cie pobielo kobieto! Niech przychodzą codziennie i nie zapowiedziane czy ty się słyszysz. Można by było objąć tym programem osoby które miały doczynienia że złamaniem praca czy korzystają z mopsu ale nie każdy! Czy widzisz ile szkody robią ci zasrani urzędnicy

Odpowiedz

monika
monika | Ola | 2016-08-26 14:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

taaa. nie pozwalają pić, balować, znęcać się nad dziećmi, przecież klaps nie czyni szkody wrrr, itd itp jak widać po sprawach toczących się za znęcanie się nad dziećmi, nawet w tak zwanych dobrych rodzinach zdarzają się takie przypadki. dziecko z siniakami to przecież nie katastrofa, "tatuś mnie bił i wyrosłem na ludzi" to w Polsce norma! jak dziecko za ścianą płacze (nawet dłuższy czas) to Polak nie zadzwoni na policję, bo przecież na sąsiada nie doniesie.

Odpowiedz

kajla
kajla | monika | 2016-08-27 07:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To poczytaj sobie czym jest ta organizacja to Ci przejdzie by była w Polsce i w jakkolwiek kraju

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?