Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

O włos od tragedii: uważaj, co trzymasz w zasięgu dziecka!

| aktualizacja: 28.11.2016 | 4

Gdy 3-latka trafiła do szpitala z poważnym zatruciem, jej rodzice nie sądzili, że przyczyną jest produkt, którego używają każdego dnia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(11)
Dziewczynka trafiła do szpitala po wypiciu żelu antybakteryjnego do rąk
fot. Fotolia
3-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Melbourne w Australii z powodu poważnego zatrucia organizmu.

Produkty antybakteryjne do rąk mogą być niebezpieczne!

3-latka bawiła się butelką żelu antybakteryjnego do rąk w obecności rodziców. Nagle zaczęła się źle czuć i straciła przytomność. Rodzice od razu zawieźli dziewczynkę do szpitala. Okazało się, że 3-latka napiła się żelu i doszło do silnego zatrucia organizmu. Konieczne było wprowadzenie jej w stan śpiączki farmakologicznej

Jednym z głównych składników produktów antybakteryjnych jest alkohol. Wystarczyło wypicie niewielkiej ilości płynu, aby dawka alkoholu w organizmie 3-latki zagrażała jej życiu.

Dr Michael Barret ze szpitala Royal Children’s Hospital przyznał, że produkty dezynfekujące do rąk są coraz popularniejsze nie tylko w domach, ale też w przedszkolach, szkołach czy publicznych toaletach. Rodzice i opiekunowie powinni być jednak świadomi, że tego typu żele i mydła powinny być przechowywane poza zasięgiem dzieci. "Macie do czynienia z produktem, który ma bardzo wysokie stężenie alkoholu: aż 60-90% tego produktu to alkohol. Piwo ma mniej niż 5%, kieliszek wina to 10-15%" – powiedział dr Barret w rozmowie z The Herald Sun.

Produkty antybakteryjne są coraz popularniejsze

Jeszcze kilka lat temu przy naszych umywalkach leżały mydelniczki z białymi, miękkimi kostkami mydła. Dziś coraz częściej korzystamy z mydeł w płynie, mydeł i żeli antybakteryjnych. Pojawia się coraz więcej produktów dla dzieci. Kolorowe płyny z owocami i zabawnymi stworkami na etykietach mają zachęcać do mycia rąk. Niestety, są na tyle atrakcyjne, że maluchy (szczególnie te, które wszystko biorą do buzi), mogą je przez przypadek wypić.

To kolejny produkt, który należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Niestety, żaden rodzic nie jest w stanie pilnować dziecka 24 godziny na dobę. Czasem wystarczy wyjść na kilka minut z łazienki lub zostawić malucha z otwartą torebką, żeby doszło do tragedii!

Czy w waszych domach zwracacie uwagę na produkty, do których dzieci mają dostęp?

Czytaj także: 
źródło: kidspot.com.au
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

niania
niania | 2016-11-30 14:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co za idiota pozwala się dziecku bawić kosmetykami. Tacy ludzie powinni być przymusowo sterylizowani i kastrowani żeby dzieci nie mieli. Jak się człowiek decyduje na dziecko to trzeba najpierw pojąć umiejętność myślenia i przewidywania

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Magdalena Przybylska
Magdalena Przybylska | niania | 2016-12-01 19:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Używając takiego języka, słownictwa i stylu udowadnia Pani, że także się Pani do dzieci nie nadaje......

Odpowiedz

blka
blka | 2016-11-28 20:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a kto pozwala dziecku bawić się mydłem?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ssss
ssss | blka | 2016-11-29 12:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się z ,,blka''. Pierwsze o czym pomyślałam czytając ten artykuł.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?