Baby online.pl
 
 
Rozwiń menu

3 pomysły na przebranie

| 18.01.2008 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Jacek chce przebrać się za Batmana, Julia za księżniczkę, a Wojtuś za liska. Jak spełnić marzenie swojego dziecka?
Hurra! Przed maluchem bal karnawałowy! A na nim nie może zabraknąć wróżek, czarnoksiężników, zwierzątek z bajek... Zadanie dziecka: wymyślić, w kogo chciałoby się wcielić na zabawie. Zadanie twoje: sprostać jego marzeniom. Spokojnie, podpowiemy ci, skąd czerpać inspirację.

Z szafy
Aby uszyć strój dla przedszkolaka, wcale nie potrzebujesz tytułu mistrza krawiectwa. Czasem wystarczy dobry pomysł i przejrzenie szafy. Może twoja tiulowa koszulka po kilku przeróbkach stanie się suknią księżniczki? Wystarczy wtedy dorobić koronę z tektury, którą twoja córeczka sama pomaluje na złoty kolor. Z futrzanej kapy można uszyć spódniczkę, ogonek i uszka dla wiewiórki (przyczepia się je np. do plastikowej opaski na włosy). Znalazłaś czarny kawałek materiału, który został po uszyciu sukienki? Namaluj na nim czerwoną farbą literkę „Z”. Wtedy wystarczy już tylko pożyczyć od dziadka kapelusz, domalować malcowi szarmanckiego wąsika i stanie przed tobą najprawdziwszy... Zorro!
Jeśli nie masz pomysłu, jak wykonać wymarzone przebranie dla swojego dziecka, zajrzyj do Internetu (np. www.inspirander.pl), na fora internetowe (np. forum.darzycia.pl) lub do książki Pilar Amaya „Maski karnawałowe dla dzieci”. Znajdziesz tam podpowiedzi i mnóstwo inspiracji, co zrobić, by strój wyglądał naprawdę profesjonalnie. Ogromny plus takiego przebrania to jego oryginalność. Twoje dziecko będzie miało pewność, że nikt nie będzie ubrany tak samo jak ono. Nie do przecenienia.

Z wypożyczalni
Znajdziesz je w wielu centrach handlowych, stroje można też wypożyczyć w profesjonalnych wypożyczalniach. Ich adresów szukaj w Internecie, np.: katalog.onet.pl, www.bajkowy-swiat.com.pl, www.stroje.com.pl, www.ilcarnevale.krakow.pl) lub... w skrzynce pocztowej, bo w czasie karnawału wypożyczalnie często właśnie tam zostawiają swoje ulotki. Wybór strojów jest podobny do tego w sklepach, ale tutaj masz wszystkie części przebrania na miejscu (gdy kupujesz strój, czasem musisz trochę się nabiegać za potrzebnymi akcesoriami). Wypożyczenie jest zwykle tańsze niż kupno – ok. 30 zł za dwa, trzy dni (czasem też pobiera się zwrotną kaucję – ok. 50 zł).

Ze sklepu
W czasie karnawału aż roi się od stoisk z przebraniami dla kilkulatków w centrach handlowych. Wiele strojów znajdziesz też w sklepach z zabawkami i internetowych (np. www.wielkamatka.pl, www.strojekarnawalowe.pl, www.joker.abc24.pl, www.stroje24pl i www.allegro.pl). Kupić można niemal wszystko: ubranie Spider-mana czy księżniczki, także mnóstwo akcesoriów: woalki, maski, okulary, wąsy, pistolety kowbojskie, kapelusze, różdżki czy peruki. Bardzo duży wybór i krótki czas, który musisz poświęcić na skompletowanie całego stroju, to plusy. Niestety, za takie przebranie będziesz musiała sporo zapłacić, np. sukienka księżniczki może kosztować do 100,
a czasem nawet 150 zł (w sklepach internetowych ubrania są zwykle tańsze – 35–60 zł, ale trzeba jeszcze doliczyć koszty przesyłki, od 6 do 12 zł). Poza tym liczba strojów w sklepach jest ograniczona
i istnieje pewne ryzyko, że na przedszkolnym balu pojawią się na przykład dwie identycznie wyglądające wróżki czy baletnice. A wtedy skucha!

mtj_dopisek.gif


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?