Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

3 rady, jak nie dopuścić, by dziecko przejadło się słodyczami w święta

| aktualizacja: 22.12.2014 | 0

Odżywiasz swoje dziecko zdrowo i nie chcesz, by w święta zatraciło się w zjedzeniu całej masy słodyczy? Poznaj 3 rady, jak uniknąć cukrowego obżarstwa naszej pociechy w czasie świąt Bożego Narodzenia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Wielu rodziców postanawia: „moje dziecko będę karmić prawidłowo i zdrowo, nie będzie jadło słodyczy, ani śmieciowego jedzenia”. Cel szczytny, ale co ze świętami? Podczas świąt Bożego Narodzenia, kiedy stół – szczególnie u babci, czy cioci – zastawiony jest wszelkiego rodzaju łakociami, na choince pełno cukierków a w paczkach z prezentami aż roi się i troi od czekoladowych Mikołajków, kinderków, żelków i pierniczków trudno odwieść dziecko od posmakowania słodkości. I dobrze. W święta można sobie na nie pozwolić więcej niż zawsze, ale trzeba wiedzieć jak zrobić to z głową, by maluch nie pożarł za dużej ilości cukrowej bomby a wieczorem nie mógł zasnąć z powodu bólu brzuszka.

W święta zrób słodyczową dyspensę, ale z limitem

Pozwól dziecku zjeść słodycze w święta, ale ustal wcześniej dozwoloną ilość.  Np. „możesz zjeść pierwszego dnia jeden kawałek wybranego ciasta  i dwa pierniki”. Ale, żeby miało to sens pamiętaj, że ważna jest konsekwencja w działaniu i ustalenie ścisłych reguł. Dziecko wtedy wie, że ma zgodę, ale jest pewien limit. Nie może się więc objadać słodyczami, ale będzie zadowolone, że chociaż spróbowało babcinego makowca. Daj dziecku możliwość wyboru. Określając ściśle ilość pozwól mu się przyjrzeć i zadecydować o tym, co może zjeść. Samo wybieranie łakoci staje się pewnego rodzaju zabawą i dziecko nie jest naburmuszone, że nie może zjeść wszystkich słodyczy, które stoją na stole. Dobrym rozwiązaniem jest wspólne zrobienie z dzieckiem pierników. Masz wtedy wpływ na to z jakiej mąki je zrobicie i nie musisz użyć tyle cukru ile jest  podane w przepisie. A poza tym robiąc świąteczne łakocie wspólnie z dzieckiem proponujesz superzabawę i nie będziesz ciągle zimnym cyborgiem zabraniającym dziecku jedzenia słodkości.

Czytaj też: Zalety świątecznych słodkości.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?