Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

30 sekund, które zmienią twoje spojrzenie na świat

| aktualizacja: 06.08.2016 | 0

Każdy z nas powinien zobaczyć ten film. To tylko 30 sekund, dzięki którym życie wielu z nas może stać się znacznie łatwiejsze.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Kampania szerząca akceptację niepełnosprawności
fot. acceptdifference.org.au/
"Niepełnosprawność nie zawsze jest jasna" – tymi słowami zaczyna się spot organizacji Accept Difference (Zaakceptuj Różnicę). W filmie widzimy mamę, która robi z dzieckiem zakupy w supermarkecie. Nagle chłopiec odbiega od mamy i zaczyna zrzucać rzeczy z regałów. Kobieta, która jest świadkiem tej sytuacji, patrzy na mamę i chłopca z niezrozumieniem i odchodzi. Podchodzi jednak mężczyzna i podaje mamie torebkę, uśmiechając się ciepło.

To bardzo prosty przekaz, który ma nas nauczyć, że nie powinniśmy pochopnie oceniać ludzi i sytuacji, których jesteśmy świadkami. Czasem niegrzeczne dziecko jest chore, chociaż jego choroby nie widać na pierwszy rzut oka. Zobaczcie film:


Jesteśmy pod wrażeniem, że w 30 sekundach można tyle przekazać. Czasem wystarczy drobny gest czy uśmiech, żeby pokazać, że rozumiemy i akceptujemy inność. Dla rodziców, którzy wychowują niepełnosprawne dzieci, może to wiele znaczyć.​

Byłyście świadkami sytuacji podobnej do tej z filmu? Jaka była wasza reakcja?

Czytaj także: To jedyny sposób, by dać dziecku wspomnienia
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?