Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

4 stereotypy z którymi walczą ojcowie

| aktualizacja: 23.06.2016 | 1

Czy ojcowie mają takie same prawa jak matki? O niektóre muszą powalczyć!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
tata stereotypy
fot. Fotolia
Mężczyźni, którzy chcą świadomie uczestniczyć w życiu dzieci, niestety muszą o to zawalczyć. Są często dyskryminowani, choć nieświadomie, przez lekarzy, czy nauczycieli. Jedni machną ręką i pogodzą się z tym, że tak już jest. Ci, którzy poczują się zranieni, powinni tupnąć nogą i powiedzieć – nie zgadzamy się na to!

David - tata, który zdecydował się powiedzieć o tym, jak czuje się dyskryminowany napisał tak: - Jestem ojcem dwójki dzieci. Rano budzę je, ubieram, karmię i odprowadzam do szkoły. Zawsze staram się wracać z pracy w porze wieczornej kąpieli i czytania bajek. Mimo to, ludzie postrzegają mnie przez pryzmat stereotypów. 

1.    Szkoła nie informuje ojca o wynikach pracy dziecka

Zazwyczaj matka otrzymuje wszelkie powiadomienia ze szkoły. Dlaczego, skoro oboje rodziców podaje adres mailowy? David blisko rok walczył w sekretariacie, by wszystkie informacje o edukacji jego dziecka, a także okresowe informacji o jego stanie zdrowia, były wysyłane do obojga rodziców.

2.    Na imprezy dla dzieci nie chodzą tylko mamy

Spotkania poza szkołą są świetne dla dzieci, pogłębiają wtedy znajomości, otwierają się na rówieśników. Ojcowie rzadko są powiadamiani o takich imprezach, gdyż szkolna administracja nie wysyła do nich powiadomień, z góry zakładając, że nie będą oni brać udziału w przygotowaniach.  Mało tego, gdy David pojawia się  na takich spotkaniach, padają pytania typu: Gdzie jest ich mama?, albo zdziwienie: To Pan przyszedł?

3.    Tylko mamy mogą rozmawiać o rodzicielstwie?

Oczekiwania ludzi są strasznie schematyczne. Mamy w czasie spotkania dyskutują o dzieciach, ojcowie mają obowiązek rozmawiania o sporcie i i pracy. Dlaczego ojcowie nie mogą także włączyć się do dyskusji matek? Przecież są na bieżąco ze sprawami dzieci.

Przeczytaj: Po co dziecku ojciec? Wyjaśnia psycholog, Jarek Żyliński

4.    Tata, który spędza czas z dziećmi, nie robi kariery na serio?

To kolejny stereotyp. Jeżeli tata czynnie uczestniczy w życiu dzieci, czy to oznacza, że nie może spełniać się zawodowo? Nie! Powszechnie myśli się, że tylko Ci ojcowie, którzy wychodzą bladym świtem i nie wracają na wieczorne czytanie bajek, a weekendy spędzają przed komputerami, są prawdziwymi samcami, zajmującymi wysokie stanowiska.

Czy warto walczyć ze stereotypami? Warto! Ojcowie, nie poddawajcie się w dążeniu do równego traktowania przez innych!

Czy Twój mąż także czuje się pokrzywdzony? Co jest dla niego największym problemem?

Przeczytaj także: Dlaczego ojcowie nie pomagają przy dzieciach? Bo im nie pozwalamy
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Zniesmaczony
Zniesmaczony | 2016-06-24 10:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niestety ojcowie są dyskryminowani, ja składając dokumenty o urlop rodzicielski zostałem wezwany na rozmowę do mojej pani "dyrektor" i na koniec tej rozmowy usłyszałem "po urlopie rodzicielski weź sobie urlop wypoczynkowy i szukaj nowej pracy" i wiecie co mam gdzieś taki zakład pracy który nie szanuje rodziców.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?