Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 korzyści z późnego macierzyństwa

| aktualizacja: 08.07.2014 | 2

Kobiety coraz później decydują się na macierzyństwo. Jakie są plusy późnego macierzyństwa?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

1. Późna ciąża jest świadoma i planowana

Najczęściej, gdy kobieta decyduje się tuż przed lub tuż po 40. na dziecko, jest to świadoma i przemyślana decyzja. Taka mama jest spełniona, łatwiej znosi wyrzeczenia i niedogodności, chętnie stosuje się do zaleceń lekarza. Często "późne" mamy długo przygotowują się do ciąży, bardzo o siebie dbają: uprawiają sport, zdrowo się odżywiają, nie mają nałogów, regularnie kontrolują stan zdrowia. Lekarze i położne potwierdzają, że takie mamy lepiej współpracują także podczas porodu.

Czytaj też: Seks po ciąży i porodzie

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

annawianna
annawianna | 2015-12-07 11:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najbardziej ucieszyłam się po przeczytaniu ze dzieci mam które urodziły je w późniejszym wieku są mądrzejsze :). Ja jestem właśnie mamom która później zdecydowała się na dziecko i szczerze powiem ze są plusy i minusy późnego macierzyństwa. Bywa niestety tak że brakuje mi sił, że nie mam już tyle energii co np 10-15 lat temu kiedy moje koleżanki rodziły dzieci ale pragnę dla dziecka jak najlepiej i mam nadzieję że daję mu w miarę możliwości wszystko czego potrzebuje.

Odpowiedz

Renia
Renia | 2012-12-28 15:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mama po 30 stałam się z buta czyli z zaskoczenia, mając swoje 7letnie dziecko nie spodziewałam sie że jeszcze zasmakuję macierzyństwa, urok ten trwa nadal , mimo iz Gabryś ma 13 miesiecy cieszę sie że wpadka okazała sie wspaniałą niespodzianką, kiedy urodziłam córkę miałam 24 lata i wszystko mnie przerażało, wszystkiego sie uczyłam, byłam młoda, nie doświadczona, zielona. A dziś? inaczej podchodzę do życia, bardziej spokojnie, jestem gotowa na wszystko, bardziej stanowcza, doswiadczona i już niczego się nie boję:)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?