Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 błędów pracujących mam

| aktualizacja: 08.07.2014 | 3

Nerwy, wyrzuty sumienia i łzawe pożegnania z dzieckiem – pracująca mama nie ma lekko. To, jak poradzisz sobie z tą sytuacją, zależy od ciebie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

1. Nie chcę się rozstać z dzieckiem!
Przed powrotem do pracy starasz się nacieszyć dzieckiem. W ostatnich dniach urlopu nie opuszczasz go ani na chwilę. Właściwie nigdy nie rozstałaś się z malcem na dłużej, bo bałaś się, jak na to zareaguje. Pierwszy dzień pracy spędzasz głównie w... drzwiach swojego mieszkania. Bo jak masz wyjść, kiedy szkrab wybucha płaczem, gdy znikasz mu z oczu.
 
Pamiętaj! Pierwszy dzień pracy nie może być pierwszym dniem rozstania z dzieckiem. Postaraj się wcześniej przyzwyczaić malucha do tego, że mama wychodzi i wraca. Zostawiaj go z opiekunką czy babcią. Do pracy wychodź spokojna i z myślą, „że kłopoty na pewno miną”. Nie wymykaj się z domu, gdy maluch zajęty jest zabawą czy jedzeniem. Pożegnaj się z nim czule. Powiedz, że wrócisz, przytul, daj mu całuska. Nie wracaj, gdy smyk zaczyna płakać. Jeśli się poddasz, to będzie dla niego sygnał, że zawsze tak zrobisz. A przecież nie możesz. Po jakimś czasie Wasze rozstania będą wyglądały mniej dramatycznie. Dziecko nauczy się, że mama wychodzi do pracy, ale po jakimś czasie wraca do domu.

Czytaj też: Przygotowanie do rozstań

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?