Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

5 sposobów na obrzęki w ciąży [WIDEO]

| 21.04.2017, aktualizacja: 25.04.2017 | 0

Zostało miesiąc do porodu a Tobie puchną dłonie, stopy, łydki i twarz. Zobacz 5 sposobów jak zapobiegać opuchliźnie w czasie ciąży.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
 

Skąd się biorą obrzęki w ciąży?

Kostki, stopy i dłonie puchną, ponieważ w ich tkankach gromadzi się woda – żelazny zapas płynów, które mogą zostać wchłonięte do naczyń krwionośnych po utracie krwi związanej z porodem.

Jak zapobiegać obrzękom w ciąży miesiąc przed porodem?

Pij dużo - najlepiej wody

Nawodnienie wspiera pracę nerek i oczyszcza organizmu z toksyn. Nawadnia organizm.

Unikaj soli w swojej diecie

Nadmiar soli zatrzymuje wodę w organizmie. Sól podnosi również ciśnienie krwi.

Zmieniaj pozycje najlepiej jak najczęściej

Unikaj długiego przebywania w jednej pozycji, np. stojąc lub siedząc. Najlepiej wstawaj co jakiś czas, by się rozruszać przejdź się po pomieszczeniu, rozprostowując się. Najlepiej na co dzień pamiętać o aktywności fizycznej. Korzystaj ze spacerów.

Trzymaj nogi w górze

Gdy odpoczywasz leżąc na kanapie, lub łóżku zadbaj o to, by twoje nogi nie znajdowały się w tej samej linii, co reszta ciała. Podłóż pod nie poduszkę, by były nieco podniesione.

Nie noś uciskających skarpet i rajstop

Noś nieuciskające rajstopy i skarpetki, które pozwolą twoim nogom "oddychać". Istotne jest także noszone obuwie - wybieraj to przewiewne, wygodne, na solidnej podeszwie i płaskim obcasie.

Uwaga:
W przypadku, gdy opuchlizna bardzo ci dokucza, a obrzęki nie ustępują mimo stosowania naturalnych środków zaradczych, wybierz się na konsultacje do lekarza. Zdarza się, że obrzęki to tylko jeden z sygnałów (obok gwałtownego tycia i wysokiego ciśnienia) poważniejszych dolegliwości - koniecznie trzeba to sprawdzić.

Polecamy:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?