Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 sposobów na obudzenie w dziecku kreatywności

| aktualizacja: 08.08.2013 | 1

Chcesz wychować kreatywne dziecko? Takie, które będzie zasypywało wszystkich pomysłami, znajdowało niecodzienne rozwiązania, nie wie, co to nuda? Poznaj 5 sposobów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Po prostu zabawa

Jeśli maluch ma dzień wypełniony zajęciami na basenie, lekcjami gry na pianinie, angielskim, tańcem i innymi zorganizowanymi zajęciami, nic dziwnego, że nie jest wulkanem pomysłów - nie musi wymyślać sobie zabaw i organizować czasu, bo co do minuty zrobili to za niego rodzice. Nie ma nic złego w zajęciach dodatkowych, ale pamiętaj zachować umiar i każdego dnia wygospodaruj czas na swobodną zabawę. Dla młodszych dzieci świetnie kreatywność rozbudzają wszystkie "nietypowe zabawki" - łyżka, kawałek sznurka, tekturowe pudełka, rolki po papierze toaletowym, kartki papieru, gazety, waciki... Rozsyp je na podłodze i wymyślajcie zabawy! Ze starszymi dziećmi możesz bawić się np. w odgrywanie różnych ról, naśladowanie aktorów czy znanych postaci.

Czytaj też: 7 sposobów na nudę w podróży

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ela
Ela | 2014-05-20 14:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To "odgrywanie ról" to można uznać za element edukacji teatralnej, która jest bardzo ważna w rozwoju dzieci, oraz ich kreatywności :) Ale z młodszymi też można np. przejść się do teatru. Są specjalne teatry dla dzieci, takie jak Teatr Małego Widza w Warszawie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?