Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie wszyscy samotni rodzice dostaną 500+. Urzędnicy nie mają litości!

| aktualizacja: 08.09.2017 | 13

Dla niektórych samotnych rodziców to koniec programu 500+. Nowe przepisy są bezwzględne!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Program 500+ dla samotnych rodziców
fot. Fotolia
Ruszyła druga tura programu 500+. Od 1 sierpnia rodzice mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia. Chociaż podstawowe założenia programu się nie zmieniły, wielu samotnych rodziców nie otrzyma pieniędzy.

500+ dla samotnych rodziców

1 sierpnia 2017 weszły w życie nowe przepisy regulujące przyznawanie środków w ramach programu 500+. Zgodnie z nowymi zasadami programu, aby samotni rodzice otrzymali pieniądze, muszą przedstawić zaświadczenie o zasądzeniu alimentów na rzecz dzieci od drugiego rodzica. Nic dziwnego, że w sierpniu znacznie wzrosła liczba pozwów o alimenty.

Samotny rodzic nie musi przedkładać wyroku zasądzającego alimenty tylko w sytuacji, gdy:
  • drugi z rodziców nie żyje,
  • ojciec dziecka nie jest znany,
  • dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców,
  • jeden z rodziców ponosi całkowite koszty utrzymania dziecka, a sąd nie zobowiązał drugiego rodzica do płacenia alimentów,
  • powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone.

Zmiany w programie 500+

Zmiany w przyznawaniu świadczenia mają zapobiec wyłudzeniom pieniędzy. "Ten przepis nie utrudnia w żaden sposób życia ludziom, którzy deklarują prawdę, bo jeżeli ktoś jest samotnym rodzicem, to – poza kilkoma wyjątkowymi przypadkami, gdy np. ojciec jest nieznany lub drugi rodzic nie żyje – ma zasądzone alimenty lub stara się o to" – wyjaśnił w rozmowie z PAP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Co sądzicie o zmianie przepisów?

Zobacz także: Kto dostanie 500 zł na dziecko? Wiemy, jak obliczyć dochód!

Źródło: Wirtualna Polska
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (13)
avatar

Ana
Ana | 2017-11-22 14:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam pytanie mam syna z Argentynczykiem on siedzi w Argentynie i totalnie nie interesuje się dziećmi złożyłam sprawę alimentacyjna lecz sądy w Argentynie nie funkcjonują masakra kraj bezprawny sprawa nie toczy się brak alimentów i nie wiem czy dostanę 500 +co mam zrobić? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Gosia Gonia
Gosia Gonia | 2017-09-10 12:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mojemu dziecku nie należało się 500+ ja jako samotna matka,na najniższej krajowej i o 400 zł alimentów i to od Państwa,bo ojciec dziecka rzekomo nie pracuje,miło,a czy takiego dziecko -jedynak ma inny brzuch od tych dzieci z rodzin wielodzietnych? znam beneficjentów 500+ z 2 dzieci,które w końcu zostały odebrane,bo matka gorzej chlała od ojca dzieci i jeszcze potrafi taka powiedzieć,że jej brakuje tych...pieniędzy :D dzięki ,że te pieniądze inni traktuję,że to im się należą,a nie dzieciom .Mojemu dziecku dopiero od 1 wrzesnia zostało przyznane 500+ i rodzinne,bo z przyczyn iż zachorował straciłam pracę i zostałam bez środków do życia.Do czego dąży ten kraj,ja nie żałuje nikomu,ale przypadki u nas romskie,nie są udokumentowane,że oni są małżeństwem,choć żyhją i mieszkają razem cyganka bierze 500+ na każde dziecko i brana jest pos uwagę jako samotna matka,a pracą żadne z nich się nie zhańbiło,żyją razem i dalej ,,produkują" im się zawsze należało,a ja się czuję mniejszością we własnym Państwie:( Dzięki Ci Polsko !!!

Odpowiedz

renifer67
renifer67 | 2017-09-09 20:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co kiedy samotna mama musiała iść do pracy bo 500 + nie starczało , dziecko ma 15 m-cy , przysądzone alimenty , które tatuś nie płaci ????
i nawet się nie interesuje dzieckiem ?

Odpowiedz

Mar
Mar | 2017-09-09 14:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem w czasie trwającego rozwodu z mężem mam zadaszone alimenty przed stawiam postępowanie sądowe a urzędnicy mi mówią ze jego niektóre dokumenty muszę donieść a wiadomo ja go prosiłam a on mi niechce tego dać.Że mną i z dziećmi już nie mieszka nawet alimentów nie płaci ,urzędnicy twierdzą że ale jeszcze jestem mężatką ale też widzą że sprawa rozwodowa już trwa także powinnam dostać na pierwsze dziecko bez dostarczania jego dokumentów bo juz nie prowadzimy wspólnej gospodarki.Adwokat i komornik mi powiedzieli ze na podstawie postępowania muszę dostać na pierwsze dziecko 500+ jestem ciekawa jaką decyzję dostane z Mopsu.

Odpowiedz

Justa
Justa | 2017-09-08 19:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nąjsmieszniejsze sa przypadki gdy mamusia dostaje alimenty z funduszu, wszelkie swiadczenia rodzinne a urodzilo sie kolejne (4,5,6) dziecko od tego samego tatusia. To ja pytam jaka ona samotna. Powinni ukrocic ten cyrk, bo to jest naciaganie panstwa na grube miliony.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Nika
Nika | Justa | 2017-09-09 01:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I ojciec nn XD

Odpowiedz

Fix
Fix | Justa | 2017-09-11 15:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To właśnie najlepsze

Odpowiedz

Rafal123
Rafal123 | Justa | 2017-09-17 09:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moim zdaniem 500+ powinny dostawać rodziny które chociaż 1 z rodziców pracuje i nie ważne ile zarabia..... A powinni pozbierać rodzina gdzie oboje rodziców siedzi w domu baki znika są zdrowi a migawka się od pracy .... W końcu czy rodzinne czy 500 plus płacone jest z naszych podatkow ...

Odpowiedz

ggg
ggg | 2017-09-08 16:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie powinny dostac kasy matki które podaja ojca w akcie urodzenia... niech owy tatus leser zapierza na dziecko a nie ciagnie kase od panstwa

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Oooo
Oooo | ggg | 2017-09-08 21:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To lepiej dać ojciec nieznany? To wychodzi na to że nie wiesz z kim masz dziecko . Dzięki

Odpowiedz

Gosia
Gosia | ggg | 2017-09-09 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ggg- wybcz nie zawsze jest tak latwo... a czesto jest tak, ze samotne matki muszą muszą mieszkanie, a same nie zarobia dużo, jak mozna podac, ze ojciec nie znany jak kest mezem lub wtedy na tamta chwile kochany.. samotne matki powinny dostać 😑

Odpowiedz

Zzzz
Zzzz | 2017-09-08 16:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co jezeli mamusia podala ojca nn a z nim siedzi? A to nn tylko po to zeby kase ciagnac? Co z takimi mamusiami panstwo zrobi?!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

jjjj
jjjj | Zzzz | 2017-09-08 16:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to znaczy ze ojciec jest piz**da skoro nie chce własnego dziecka

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?