Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Gigantyczny noworodek urodził się siłami natury

| aktualizacja: 09.02.2015 | 0

Ciemne bujne włosy, prawie 6,5-kilograma wagi - to nie opis sześciomiesięcznego niemowlęcia, ale noworodka, który przyszedł na świat w Stanach Zjednoczonych. Urodził się siłami natury, po 18 godzinach porodu. Chłopiec - Avery - i jego mama czują się bardzo dobrze.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
6,6-kilogramowy noworodek z USA
fot. Fakty TVN
- Nigdy nie byłam tak zmęczona, jak podczas tej ciąży. Z początku sądziłam, że to naturalne, ale około listopada było już ciężko. Pomyślałam, że to pewnie będą bliźniaki, ale po badaniach okazało się, że to jedno wielkie dziecko – powiedziała na konferencji prasowej matka chłopca, Maxxzandra Ford.
Chłopiec przyszedł na świat siłami natury. Poród trwał 18 godzin.
- Po porodzie zapytałam, ile waży moje dziecko. Lekarze powiedzieli, że 6,5 kilograma. Nie mogłam uwierzyć. Pielęgniarka to potwierdziła, mówiąc, że dziecko jest... uroczo duże – dodała mama Avery’ego.

Wielkość dziecka po porodzie zależy od czasu trwania ciąży. Standardowo jest to około 3,5 kg, ale waga od 2,5 do 4 kilogramów również uważa się za normę. Tak duże dzieci, jak 6,5-kilogramowy noworodek z USA, zdarzają się rzadko. Zjawisko to nazywa się makrosomią (urodzeniowa masa ciała przekracza 90. centyl masy ciała dla odpowiedniego wieku płodowego, płci i rasy).

Takie gigantyczne noworodki rodzą się częściej matkom, które chorują na cukrzycę oraz otyłym. Niestety w przyszłości takie dzieci mogą mieć spore problemy zdrowotne.

Polecamy: Jak duże urodzi się twoje dziecko? - to zależy też od ciebie

Źródło: Fakty TVN
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?