Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

6 trików jak sprawić, by dziecko lepiej zniosło podróż samolotem

| aktualizacja: 17.06.2015 | 0

Co zrobić, by dziecko „przeżyło” podróż samolotem? Poznaj nasze sposoby i zabawy na płacz i dziecięcą nudę kilkanaście kilometrów nad ziemią.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Podróżowanie z dzieckiem z samolotem nie jest łatwe. Dziecko, które nie może swobodnie chodzić, kręcić się szybko się irytuje i męczy. I nasza cierpliwość zostaje wystawiona na próbę. Bo gdzie jak nie na pokładzie samolotu dzieci robią się nagle głodne, chce im się siusiu. Zanim dziecko rozpłacze się ze zmęczenia i nudy poznaj nasze propozycje, jak możesz temu zaradzić.


Przygotuj dziecko opowiadając o locie wcześniej

Porozmawiaj z dzieckiem wcześniej o tym, jak ma wyglądać zachowanie w samolocie. Wyjaśnij, dlaczego będzie musiało siedzieć nieruchomo i nie biegać po pokładzie. Przygotuj pociechę również, że na specjalny znak, zapinamy pasy. Wkręć dziecko, niech samo obserwuje światełko. Opisz długość lotu tak, by pociecha cię zrozumiała: „Podróż zajmie nam tyle, ile pięć odcinków Ulicy Sezamkowej”. Naucz je co oznacza symbol: zapiąć pasy. Warto wchodząc do samolotu oczarować stewardesy. Ich wsparcie może okazać się nieocenione, gdy stracisz kontrole nad sytuacją. Uśmiechaj się też do innych pasażerów  twojego lotu – ich cierpliwość tez może okazać się przydatna.

Polecamy: Podróżowanie samolotem z dzieckiem

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?