Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie wysypiasz się w łóżku z dzieckiem? Oni śpią z 5-tką! Bo chcą!

| aktualizacja: 14.10.2016 | 1

Dzieci lubią spać z rodzicami, z dorosłymi bywa różnie. Ale ta rodzina z Teksasu chce spać z całą 5-tką swoich dzieci i zaprojektowała fantastyczne łóżko dla całej rodziny, przy użyciu mebli z IKEA. Podoba wam się?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
7-osobowa rodzina śpi w jednym łóżku
fot. kadr z YouTube/FranceBrelce
Nie lubię spać z dziećmi, bo się nie wysypiam, chociaż kiedy były niemowlętami, lubiłam tę bliskość. Teraz są starsze i cieszę się z tego, że sypiają w swoich pokoikach i w swoich łóżeczkach, co oczywiście nie znaczy, że nie uwielbiam się z nimi przytulać przed snem. Dla niektórych rodziców spanie z dziećmi to część stylu rodzicielstwa, które wybrali. Nie brakuje głosów, zwłaszcza wśród zwolenników rodzicielstwa bliskości, że wspólne rodzinne łóżko to wspaniały pomysł i jest korzystne dla rozwoju dzieci. Przeciwnicy też mają swoje argumenty, m.in. ryzyko przygniecenia dziecka podczas snu swoim ciężarem.

Do przeciwników wspólnego spania z dziećmi w jednym łóżku na pewno nie należy rodzina Elisabeth i Toma Boyce z Teksasu (USA). To małżeństwo ma 5 dzieci – od 2 do 12 lat. Dzieci – jak to dzieci – w nocy co chwilę wędrowały do rodziców. Podczas wizyty w IKEA, Elisabeth, która jest fotografką, dostała olśnienia: a gdyby tak zbudować po prostu jedno duże łóżko dla nas wszystkich? Jak pomyślała, tak zrobiła!

Zaprojektowała absolutnie genialne łóżko, w którym mieści się cała 7-osobowa rodzina! Do jego zbudowania wykorzystała dostępne w IKEA łóżka Kura. Każde dziecko ma tam swoje wygodne miejsce do snu, rodzice śpią pośrodku i zarzekają się, że ich życie seksualne wcale nie cierpi na takim rozwiązaniu, a jeśli już: tylko zyskuje na atrakcyjności, bo para musi się wysilić, żeby wymyślić, gdzie "to" robić. "Na szczęście mamy inne pomieszczenia w domu" - śmieje się Elisabeth.Państwo Boyce mówią, że kiedy tylko któreś dziecko będzie chciało spać w oddzielnym łóżku, przemeblują sypialnię. Na razie wszyscy są szczęśliwi z takim rozwiązaniem, a musicie przyznać, że łóżko zostało naprawdę pomysłowo zaprojektowane, dając rodzinie bliskość, ale także prywatność poszczególnym jej członkom. Gdybyście chcieli zobaczyć projekt łóżka, znajdziecie go go na blogu Wandering the World Below. 

A Wy, czy śpicie z dziećmi w 1 łóżku? Dajcie znać w komentarzu!

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Mama
Mama | 2016-10-12 12:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dzieci od urodzenia śpią w swoich łóżeczkach. Starszy syn, prawie 6 lat, czasem przychodzi do naszego łóżka nad ranem, natomiast młodszy 15 miesięczny nigdy nie spał z nami w łóżku. Uważam, że dzieci powinny od początku mieć swój kącik, ale nie potępiam rodziców, którzy śpią ze swoimi dziećmi w jednym łóżku

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?