Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

8 pytań o szczepienia dzieci - o to pytają wszyscy rodzice

26.09.2012, aktualizacja: 26.09.2012 | 18

W pierwszych 2 latach życia dziecko czeka kilkanaście szczepień. Poznaj zaskakujące odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

1. Czy w pierwszej dobie szczepienia dzieci są konieczne? Tak. Bez nich dziecko byłoby narażone na poważne choroby, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia, a także spowodować groźne powikłania. W pierwszej dobie życia maluszka niezbędne są szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz przeciw gruźlicy. Na kolejne mama musi się zgłosić do poradni dziecięcej po 6 tygodniach.

Kliknij i wydrukuj Kalendarz szczepień obowiązkowych 2014

Kliknij i wydrukuj Kalendarz szczepień zalecanych 2014

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (18)
avatar

fffreya
fffreya | 2015-09-05 15:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Propagujcie dalej nieszczepienie dzieci to wróci w końcu średniowiecze, jakoś nasi rodzice i myt byliśmy szczepieni i rzadko kiedy bywały powikłania, prędzej to co jecie przed ciążą i środowisko ma wpływ na rozwój i powikłania neurologiczne dzieci, jestem matką i nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko miało kontakt z waszymi nieszczepionymi, jeszcze by się cholera wie czym zaraziło, przez takich ludzi jak wy wrócą choroby które zostały opanowane! Wasze dzieci powinny być odseparowane, żeby z naszymi nie miały kontaktu i nie zarażały, nie powinny być przyjmowane a ni do żłobków ani do przedszkoli ze szczepionymi dziećmi! Jak jesteście tacy mądrzy, to załóżcie sobie jakiś obóz nieszczepionych, żebyście byli od nas izolowani, a jak wybuchnie u was epidemia to przynajmniej się nie rozprzestrzeni dalej i łatwo da się pozbyć takiego kłopotu, nara!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Jo
Jo | fffreya | 2016-04-18 23:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Skoro Twoje dziecko bylo szczepione a szczepionki sa podobno takie skuteczne, to nie powinnas sie obawiac, ze Twoje dziecko sie czyms zarazi. Twoj komentarz jest uwidocznieniem Twojej ignorancji i braku logicznego myslenia. Poczytaj sobie o tych wszystkich ogniskach chorob (n.p. odra, swinka, krztusiec) gdzie zaszczepieni byli prawie wszyscy a jednak wiele osob zachorowalo, i po testach okazalo sie ze mieli dokladnie ten szczep, ktory byl w szczepionkach. To wlasnie osoby (dzieci) szczepione moga byc nosicielami i rozprzestrzeniac dana chorobe, poniewaz maja ja w organizmie, jednak nie maja objawow i nie pozostaja w domu, jak by zrobily gdyby zachorowaly naturalnie i zle sie poczuly. Takich informacji jest mnostwo, jesli tylko chce ci sie ich poszukac. A takze o skladnikach, ktore sa w szczepionkach i jakie moga one powodowac powiklania. Jesli rozumiesz angielski polecam obejrzenie dokumentu "The Greater Good" lub "Trace Amounts".

Odpowiedz

Lila
Lila | Jo | 2017-01-24 09:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram,nie rozumiem strachu rodzicow ktorzy szczepią na wszystko co sie da i sie boją.Sama stoje przed wyborem szczepien,urodze za 2 mc ale czytając od DLUŻSZEGO czasu o tym co jest w tych szczepionkach i co mogą spowodowac...nie malabym sumienia jakbym zaszczepila zwlaszcza zaraz po porodzie.Maleńkie drobne ciałko,nie ma czym jeszcze sie bronić dostanie dawki metali i innych substancji....i mam miec PEWNOSC że nic mu nie bedzie!!!!!!

Odpowiedz

wiga
wiga | fffreya | 2017-04-16 23:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sietotko fifrejo! Skoro te szcxepienia są takie dobre i skuteczne,to czego tak się boisz nieszczepionego czy nawet chorego dziecka czy dorosłego? Przecież twoje dziecko jest szczepione i nic mu nie grozi? Pomyśl. A wogóle to podobno jest szcxepionka przeciw głupocie więc biegnij się zaszczepić😱

Odpowiedz

ada
ada | 2014-11-03 11:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

byłam właśnie taka jak Wy... też wypisywałam, i też nie szczepiłam... :(
pod wpywem takich komentarzy nie posłuchałam mojej lekarki i nie zaszczepiłam małej i dzisiaj mam dziecko po ataku pneumokoków z utratą słuchu po 80% na każdym uchu!
i warto Wam wierzyć ? w co ? chyba we własną głupotę!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ollla
ollla | ada | 2014-11-09 19:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co za bzdury, nawet jesli bys zaszczepila na pneumokoki to i tak byloby ryzyko ze dziecko zachoruje.

Odpowiedz

mniszka
mniszka | 2012-12-31 16:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Coz za bzdury, szczepienie dzoeci to swiadome okaleczanie ich zastrzyk po zastrzyku. Jak mozna pisac ze sa szczepionki sa bezpieczne a co z rtecia i aluminium zawartym w szczepionkach ktore sa jawnymi neurotoksynami niewydalanymi z organizmu i kumulujacymi sie w mozgu. Polecam goraco ksiazke Tetyany Obukhanych V accine Illusion. Otwiera oczy na wszystko.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

WartoMiWierzyć
WartoMiWierzyć | mniszka | 2013-12-26 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak!!! Szczepienie dzieci to ich okaleczanie. Ja tez nie rozumiem rodziców, którzy szczepią, jak można mieć tak małą wiedzę w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w tak ważnej sprawie, jaką jest zdrowie dzieci... To jest strasznie przykre... Kiedy czytam, jak na różnych forach jak niektórzy rodzice kłócą się z osobami, które nie szczepią i jaką agresją reagują na nieszczepienie, to aż serce ściska, że nie mają wiedzy, a kłócą się o coś, co przeczytali na portalu w internecie, albo artykule sponsorowanym przez koncerny, bądź zobaczyli w tv... Apeluje do wszystkich rodziców, poczytajcie o szczepieniach w niesponsorowanych źródłach, zanim zaszczepicie dzieci, lekarz nie zawsze prawdę Wam powie... przekonałam się o tym już wieele razy! Czy naprawdę wystarczy zrobić reklamę w telewizji i internecie w porozumieniu z zespołem psychologów, którzy są ekspertami w sprzedaży, żeby wyprać ludziom mózgi? Z obserwacji wynika, ze tak, dlatego myślcie samodzielnie i odpowiedzialnie!

Odpowiedz

Lila
Lila | WartoMiWierzyć | 2017-01-24 09:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak samo dużo czytam z takich zródeł,wciągneło mnie to bardzo,wiedza której nie miałam i szczepiłam wcześniej a teraz nie POZWOLE na to.Po urodzeniu kolejnego dziecka,nie chce żyć z dnia na dzien i czekac kiedy zaczną sie objawy jakiejs choroby,a to moze ujawnic sie po miesiącach lub latach.

Odpowiedz

mniszka
mniszka | 2012-12-31 16:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Coz za bzdury, szczepienie dzoeci to swiadome okaleczanie ich zastrzyk po zastrzyku. Jak mozna pisac ze sa szczepionki sa bezpieczne a co z rtecia i aluminium zawartym w szczepionkach ktore sa jawnymi neurotoksynami niewydalanymi z organizmu i kumulujacymi sie w mozgu. Polecam goraco ksiazke Tetyany Obukhanych V accine Illusion. Otwiera oczy na wszystko.

Odpowiedz

lena
lena | 2012-12-29 00:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokumenty te ujawniły też nieskuteczność oraz dużą liczbę poważnych powikłań po tych szczepieniach, które wielokrotnie przekraczają liczby powikłań (i zgonów) w UE po naturalnych chorobach przeciw którym szczepi się dzieci. Wyszły na jaw oszustwa, celowe „błędy” oraz manipulacje danymi, które towarzyszyły badaniom na tymi szczepionkami oraz procesowi ich zatwierdzania (co jest zresztą normą). Warto pamiętać, że badania te były przeprowadzane także w Polsce. Firmowe dane użyte do zatwierdzania tych szczepionek ukrywały liczby zgonów i powikłań poszczepiennych, oraz fałszowały dowody skuteczności tych szczepień.

W USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom, z czego ponad połowę (752 zgony) u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia (to tylko ok. 5% wszystkich takich przypadków).

Po szczepieniach przeciw pneumokokom w VAERS zarejestrowano też prawie 62 000 powikłań.

Belgijska obywatelska grupa „Initiative Citoyenne” bije na alarm, nawołuje do złamania kodu milczenia wokół zagrożeń dla życia i zdrowia dzieci ze strony szczepień oraz do walki ze skorumpowanym systemem okaleczania i zabijania szczepionkami niemowląt, których ofiary w skali światowej liczone są w milionach.

Odpowiedz

lena
lena | 2012-12-29 00:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy wy nie macie krzty przyzwoitości ,reklamujecie jako lepsze szczepionki skojarzone 5 lub 6 w jednym ,które są odpowiedzialnie za 36 zgonów niemowląt.
W Belgii upubliczniono niedawno drogą przecieku tajne dokumenty z Belgijskiej Agencji Medycznej dotyczące bezpieczeństwa dwóch popularnych szczepionek, Prevnar (Pneumo-13) oraz Infanrix hexa. Dokumenty te pokazują, że w ciągu 2 lat po szczepionce Prevnar zmarło 22 niemowląt, a po Infanrix hexa zmarło 36 niemowląt. Dotąd informacje te były ukrywane przed rodzicami i społeczeństwem, co stanowi złamanie belgijskiego prawa. Najprawdopodobniej prawdziwe liczby zgonów po tych szczepieniach są znacznie większe, ponieważ zgłaszanych jest zaledwie kilka % wszystkich przypadków powikłań poszczepiennych. Europejska Agencja Leków potwierdziła też bezpośredni związek czasowy podania szczepionki Infanrix-hexa z powikłaniami neurologicznymi, takimi jak konwulsje, hipotonia czy zapalenie mózgu.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

KtośMyślącySamodzielnie
KtośMyślącySamodzielnie | lena | 2013-12-26 21:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Współczuję osobom/rodzicom, którzy po przeczytaniu tego tekstu uwierzą w to, co jest w nim napisane... Naprawdę... Najbardziej szkoda tylko dzieci, że niewiedza ich rodziców przyczynia się do ich okaleczania... :(( Dla informacji: szczepionki skojarzone to najgorsze i najniebezpieczniejsze co może być!

Odpowiedz

Lila
Lila | lena | 2017-01-24 09:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla korporacji produkcji szczepionek nie liczy się ilosc zgonów czy dzieci chorych po tych szczepionkach ale ilosc kasy jaką mają z tego.Jakby wycofano pare szczepionek z obrotu to mają gwarantowane bankructwo a na to sobie nie POZWOLĄ chocby umieralo jeszcze wiecej dzieci,liczy sie KASA taki jest świat.

Odpowiedz

gucio
gucio | 2012-12-28 23:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piszecie, że nieprawdziwe są informacje, jakoby szczepionki powodowały jakiekolwiek schorzenia neurologiczne. Literatura medyczna mówi co innego...

Odpowiedz

arti
arti | 2012-12-28 22:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

poszczepienne-powiklania-neurologiczne-u-dzieci wpiszcie w google

Odpowiedz

arti
arti | 2012-12-28 22:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

robicie rodzicom siano z głowy

Odpowiedz

elaw
elaw | 2012-12-28 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Propaganda. Wystarczy przeczytać ulotki szczepionek i rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych żeby się przekonać, że ta prezentacja kłamie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?