Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

9-latka pisze do premier Szydło o 500 zł na dziecko: "Jest mi przykro..."

| aktualizacja: 27.01.2016 | 10

"Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego" – czytamy w liście 9-latki do premier Beaty Szydło i dodaje: – "Moja młodsza siostra dostanie 500 zł, a ja nie". List opublikował na swojej stronie FB Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
500 zł na dziecko
fot. FB Marek Michalak
Program 500 zł na dziecko budzi wielkie emocje – i jak się okazuje, nie tylko u dorosłych.
Od kilku godzin w sieci krąży list 9-latki do Beaty Szydło, w którym dziewczynka pisze: "Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych a ja nie. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego".

List dziewczynki zamieścił na Facebooku, Rzecznik Praw dziecka, Marek Michalak. Załączył też własny komentarz, w którym przypomniał, że że art. 72 Konstytucji RP w pkt. 3 mówi: "W toku ustalania praw dziecka organy władzy publicznej oraz osoby odpowiedzialne za dziecko są obowiązane do wysłuchania i w miarę możliwości uwzględnienia zdania dziecka". 

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka program 500 zł na dziecko powinien obejmować także pierwsze dziecko w rodzinie i przysługiwać wszystkim rodzinom z dziećmi, bez względu a wysokość dochodów.

Przeczytaj cały list 9-latki:
 
 

Dziecięcy głos w konsultacjach społecznych: bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego. Art. 72 Konstytucji RP w pnkt. 3...

Posted by Marek Michalak on 18 stycznia 2016


Czytaj także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

Aga78
Aga78 | 2017-10-28 22:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przeciez 500 zł jest dla rodziców a nie dla dzieci! To rodzic zarzadza pieniedzmi a nie dziecko. Poza tym, 500 zł jest na zachete by mieć drugie dziecko. Jedno, czyli to pierwsze, to szybciej ludzie mają, bo chca mieć dziecko i nie patrza np. na finanse jak przy drugim. Co to dziecko napisało za brednie w tym liście?! Kazali to napisała bidulka.

Odpowiedz

Jezkowa
Jezkowa | 2016-01-22 08:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram zawiedziona i aserie. Polakom zawsze bedzie malo, dali by 5tys to tez by narzekali... A uczciwie pracowac i odprowadzac podatki to malo komu po drodze. Ja nigdy grosza z opieki nie wziekam choc zdarzalo sie ze na jedzenie nie bylo, mam 2dzieci i jak dostane 5 stow to b.sie uciesze!

Odpowiedz

Ojciec
Ojciec | 2016-01-21 23:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mamusiu i tatusiu tego dziecka. Wstydźcie się mieszania dziecka w swoje sprawy lub rzekłbym nawet w sprawy polityczne.

Odpowiedz

m_p
m_p | 2016-01-21 09:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to jest 500 pln NA dziecko, a nie DLA dziecka. Tych pieniędzy nie dostaje dziecko, tylko rodzic i prawo nie zabrania, aby wydał je również na artykuły potrzebne pierwszemu dziecku. Ale teraz każdy by chciał kasę. A do roboty się wziąć!

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2016-01-21 09:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziewczynka ma racje dlaczego ona ma byc stratnA. Wszystkie dzieci powinni byc rowno traktowani.

Odpowiedz

Zawiedziona
Zawiedziona | 2016-01-21 08:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ok pomoc pomocą. Tylko chodzi o to iż kasę dostaną ci co oszukują państwo. Mam taki przykład w rodzinie, pięniędzy pod dostatkiem bo rodzice prowadzą świetnie prosperującą firmę, młodzi mają dom za 600 tyś. wybudowanyy bez kredytu i są zatrudnieni na najniższej stawce i i m się wszystko należy : rodzinne, podwójne becikowe i 2* 500 bo mają dwójkę dzieci. My nie dostaniemy na dwójkę , bo mąż ma odprowadzane składki od tego co zarobi. Pytam. d.Dlaczego my nie dostaniemy bo męża firma nie oszukuje PAŃSTWA? !?!?!?. Moim zdaniem obietnica nie sostała spełniona, miało być 500 zł na każde dziecko bez względu na dochody.

Odpowiedz

Paula
Paula | 2016-01-21 08:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A pomyślał ktoś ze to dziecko pisało nie samo tylko ktoś mu podyktował? !!!nie wydaje mi się żeby tak dziecko pisało samo z głowy ?!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ewa
Ewa | Paula | 2016-01-21 11:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie , widać że to dyktowane przez dorosłych. I od kiedy takimi sprawami interesują się dzieci. W tym wieku myśli się o tym, żeby mieć lekcję z głowy i iść pobawić się na dwór.

Odpowiedz

anonim
anonim | 2016-01-19 19:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nawet dziecko widzi , że pomijanie rodzin gdzie jest tylko jedno dziecko i pierwsze jest niesprawiedliwe , i ja się z tym zgadzam.

Odpowiedz

Aseria
Aseria | 2016-01-19 18:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ehhhhhh;-( szkoda ze ludzie nie potrafią cieszyć się z jakiejkolwiek pomocy ....przecież zawsze to jakaś pomoc lepsza niż żadna ....ludziom zawsze będzie mało:-(

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?