Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

9 najczęstszych błędów młodej mamy

| aktualizacja: 19.05.2015 | 0

Właśnie urodziłaś? Sprawdź jakie błędy najczęściej popełniają młode mamy. Wtedy masz szanse ich uniknąć.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
mama, noworodek, tulić
Pierwszy miesiąc po porodzie to szczególny czas. Starasz się być perfekcyjną mamą tymczasem nie wiesz, ile czyha na Ciebie niebezpieczeństw. Poznaj 9 najczęstszych błędów, które popełniają młode mamy. Masz szansę, by ich uniknąć.

Kiedy dziecko śpi, sprzątasz, prasujesz, gotujesz zamiast odpoczywać

To prawda, trudno zapomnieć o tym, ile jeszcze jest do zrobienia. Może jednak uda ci się spojrzeć bardziej tolerancyjnie na swoje mieszkanie i listę powinności. Priorytetem powinien być teraz twój komfort. Gdy maluch śpi, ty śpij razem z nim, a jeśli już się wyspałaś – zrób coś, co zazwyczaj sprawia ci przyjemność.

Wstydzisz się prosić o pomoc...

Bo ktoś sobie pomyśli, że jesteś złą matką i nie panujesz nad sytuacją? To błędna strategia. Nawet partner wcale nie musi czytać w twoich myślach, choć gorąco wszystkich partnerów do tego zachęcamy. Aby uniknąć konfliktowych sytuacji, wyraźnie określaj swoje potrzeby, ustal też podział zajęć. Może uda się wykorzystać zaangażowanie rodziców i teściów. Jeśli chcą być blisko maleństwa, może przy okazji ugotują coś dla ciebie, pomogą w sprzątaniu, praniu itp. Większość dziadków robi to z ochotą. Wystarczy poprosić.

Czytaj też: 5 okropnych rzeczy, które robią młode mamy

Cały dzień biegasz w piżamie...

Po co się ubierać, skoro i tak większość czasu spędzasz w łóżku, odsypiając zaległości lub karmiąc. Nie tylko wygodny, ale modny dres, świeża fryzura i lekki makijaż to element strategii obrony przed baby bluesem. Choć nie odgrywają w gorszym nastroju głównej roli, pomogą go przezwyciężyć. Urodzeniu dziecka zawsze towarzyszy zagadka: „jak ja teraz będę wyglądać”. Dbanie o siebie, zanim ciało wróci do normy, pomoże oswoić nową rzeczywistość. No i gdy zobaczysz przez wizjer listonosza, nie będziesz musiała udawać, że nikogo nie ma w domu.

W kółko jesz to samo...

Bo boisz się kolki i alergii u dziecka. Ale jeśli oboje czujecie się dobrze po tym, co jesz, nie ma powodu, abyś ograniczała swój jadłospis. Rezygnowanie na własną rękę z jedzenia produktów, które mogą uczulać, może źle odbić się na właściwym zbilansowaniu diety twojej i dziecka. Także gdy coś cię zaniepokoi, zanim sama zaczniesz działać, zwróć się po pomoc do lekarza.

Polecamy: Dieta mamy karmiącej - co można jeść?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?