Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Brudas”, „szmata” – a jeśli tak nazwą twoje dziecko?

| aktualizacja: 24.03.2016 | 1

Akcja „HejtStop” ma pomóc w walce z mową nienawiści w Internecie i w przestrzeni publicznej – obraźliwymi napisami na murach czy przystankach. Aby wzmocnić przekaz, twarzami kampanii zostały dzieci...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Akcja HejtStop przeciw mowie nienawiści
fot. hejtstop.pl

„HejtStop” to projekt, który ma uświadomić Polakom, że nie powinni akceptować nienawiści, którą widzą w Internecie lub w przestrzeni publicznej.

Koniec z mową nienawiści

Twórcy akcji, stowarzyszenie Projekt: Polska, chcą zachęcić Polaków do walki z mową nienawiści, która szerzy się w Internecie i w przestrzeni publicznej, np. na elewacjach budynków czy przystankach. Plakaty reklamujące najnowszą kampanię wzbudzają wiele kontrowersji. Przedstawiają dzieci z opaskami na rączkach z napisami „brudas”, „szmata” i „pedał” oraz podpisem „A jeśli kiedyś nazwą tak Twoje dziecko?”.

Zgłoś hejt

W ten sposób twórcy kampanii chcą pokazać, że mowa nienawiści, nawet jeśli nie dotyka nas bezpośrednio, może w przyszłości dotyczyć naszych dzieci. Dlatego też należy jak najszybciej z nią walczyć – aby uczyć tolerancji i uchronić dzieci przed negatywnymi komentarzami, na które mogą być narażone w Sieci. Wystarczy zgłosić hejt przez stronę kampanii, a jej twórcy skontaktują się z odpowiednimi organami. 

Co myślicie o takiej formie kampanii? Czy wizerunki dzieci z obraźliwymi hasłami pomogą w walce z nienawiścią w Internecie?

Czytaj także: Jak chronić wizerunek dziecka w Internecie

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

rew
rew | 2016-06-16 15:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta "akcja" to najbardziej agresywna forma terroru politycznej poprawności. Wynocha z tym z Polski bo na zachodzi skończyło się to "tylko" rozpadem społeczęństwa

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?