Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

ABC pierwszego roku

| aktualizacja: 20.02.2009 | 0

Chcesz dla swojego malucha jak najlepiej, więc stosujesz się do zaleceń, radzisz się innych mam... może się jednak okazać, że postawiłaś sobie niewłaściwy cel. pomożemy ci to sprawdzić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
mama, niemowlę
Choćbyś nie wiadomo, jak się starała, nie jesteś w stanie uniknąć błędów w trudnej sztuce opiekowania się malutkim dzieckiem. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. A wpadki mimo wszystko bywają pożyteczne, zwłaszcza jeśli… zdarzają się innym. Dzięki temu ty masz szansę ich nie popełnić. Przeczytaj, jakie potknięcia najczęściej przytrafiają się młodym mamom i postaraj się sama ich nie powielać. Powodzenia!

Utrzymywanie sterylnych warunków w mieszkaniu
To prawda, że najbliższe otoczenie noworodka powinno być utrzymane w jak największej czystości. Smoczki i butelki muszą być wyparzane, a ubranka prasowane, aby ochronić maleństwo przed kontaktem z bakteriami. Jednak już trzymiesięczne niemowlę nie potrzebuje aż takiej ochrony. Wręcz przeciwnie – nadmierna dbałość o sterylność otoczenia spowoduje, że organizm malucha nie będzie miał możliwości uodpornienia się i stanie się podatny na przeziębienia, a nawet alergię.
Nasza rada: Nie musisz codziennie myć podłogi ani wyparzać każdej zabawki, którą dziecko wyrzuci z łóżeczka. Wystarczy, że raz na jakiś czas je umyjesz. Sprzątając mieszkanie, staraj się nie używać zbyt wielu silnych detergentów, bo zamiast uchronić dziecko przed bakteriami, narazisz je na uczulenie lub nawet zatrucie. Butelki, talerze myj łagodnym płynem, zabawki – ciepłą wodą z mydłem, a blaty i podłogę w kuchni przetrzyj na mokro po użyciu detergentu. Nie panikuj, gdy domowy pies poliże dziecko w rączkę, ale dbaj o to, by zwierzak był regularnie odrobaczany.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?