Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mniejsze bóle menstruacyjne po ciąży

| aktualizacja: 26.03.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik5.jpg
Czy ciąża może być naturalnym lekarstwem na adenomiozę? Na czym polega ta choroba?
Praktycznie od zawsze w czasie miesiączki odczuwam bardzo silne bóle brzucha. Lekarz stwierdził, że ich powodem jest prawdopodobnie adenomioza, która może minąć, gdy urodzę dziecko. Na czym polega ta choroba i czy rzeczywiście przechodzi po ciąży? Małgosia, 22 lata

Choroba ta jest odmianą endometriozy. Endometrioza to rozrost błony śluzowej macicy poza jej jamą, natomiast adenomioza dotyczy rozrostu śluzówki w samym mięśniu macicy. Nasilenie choroby może być bardzo różne, a silne bóle brzucha w trakcie menstruacji należą do częstych objawów. Aby jednak potwierdzić taką diagnozę, potrzebne są określone badania (m.in. USG macicy). Jeśli okaże się, że masz adenomiozę, ginekolog najprawdopodobniej zaleci ci leczenie tabletkami hormonalnymi, rozkurczowymi i przeciwbólowymi. U kobiet z adenomiozą ciąża rzeczywiście może działać jak naturalne lekarstwo. Dzięki temu po urodzeniu dziecka silne bóle menstruacyjne przestają zwykle dokuczać.
dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?