Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niech dzieciaki zasmakują w czytaniu!

| aktualizacja: 13.03.2014 | 0

12 marca do sieci McDonald’s powraca ogólnopolska akcja edukacyjna „Czytam sobie”. W restauracjach czeka ponad 200 000 egzemplarzy książek do samodzielnej nauki czytania, które są dołączane do zestawów rodzinnych.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

W ramach wspierania przez McDonald’s czytelnictwa wśród dzieci, w książkowej promocji na najmłodszych będzie czekało 7 książek na trzech poziomach trudności. Odpowiadają one etapom rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Uwzględniają także potrzeby początkującego czytelnika, czyli potrzebę śledzenia tekstu paluszkiem, odpowiednią wielkość liter i papier przyjazny oku.
Książki zostały napisane przez dobrze znanych współczesnych polskich pisarzy dla dzieci między innymi Wojciecha Widłaka, Grzegorza Kasdepke i Ewę Nowak. O szatę graficzną cyklu zadbało grono polskich artystów plastyków tworzących ilustracje dla dzieci.
Seria „Czytam sobie” otrzymała honorowy patronat Biblioteki Narodowej. Założenia merytoryczne akcji zostały opracowane przez wydawnictwo Edukacyjny Egmont w zgodzie z zaleceniami metodyków. Partnerem strategicznym jest McDonald’s Polska.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?