Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pomysły na aktywny weekend z dzieckiem wiosną

| aktualizacja: 18.03.2015 | 0

Rozpiera cię wiosenna energia? Nadszedł weekend a ty masz ochotę wyjść pobiegać a jednocześnie chcesz spędzić czas z dzieckiem? Połącz to. Wspólne wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu to zastrzyk pozytywnej energii, zdrowia i dobrego humoru dla całej rodziny.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Pierwsze wiosenne promienie słońca sprawiają, że chcesz się zaktywizować po zimie. Myślisz o powrocie na siłownię, albo na bieżnię. Jednocześnie masz wyrzuty sumienia, bo ten czas chcesz spędzić z rodziną.  Te dwa cele można przecież ze sobą połączyć. Możesz wybrać aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu z rodziną.
Dziecku też przyda się ta wiosenna energia. Rosnącemu maluchowi ruch na świeżym powietrzu jest również niezbędny. Nie tylko wzmacnia odporność, ale też zapobiega otyłości. Jednak przede wszystkim sprawia, że dziecko lepiej rozwija się fizycznie. Pobudza pracę mięśni, kształtuje prawidłową postawę i układ kostno-stawowy. Dzięki aktywności na powietrzu mózg jest dotleniony i sprawniej funkcjonuje.
Zarówno u dzieci, jak i dorosłych podczas aktywności na świeżym powietrzu wytwarzają się endorfiny (hormony szczęścia). Dlatego po harcach na dworze szkrab jest radosny i zrelaksowany. Kontakt z przyrodą rozbudza w nim ciekawość świata, stymuluje zmysły. Smyk czuje różne zapachy, widzi mnóstwo kolorów, słyszy najróżniejsze dźwięki, może dotykać przedmiotów o różnych fakturach. A ty oddychasz pełną piersią i łapiesz dystans. A oprócz tego wspólne weekendowe wypady to niepowtarzalna okazja do bycia razem, budowania więzi i poznawania siebie.

Wycieczka do arboretum

W arboretum wiosną kwitnie wiele ciekawych i oryginalnych gatunków roślin. Możesz poznawać je rozmawiając o tym z maluchem i miło spacerować na łonie natury.

Czytaj też: Jak pokochaj żabę, czyli wychować małego ekologa.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?