Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Wydawnictwo Dwie Siostry


kategoria:

Dla nastolatków (od 12 lat)


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
0 ocen

Cena: 39, 90 zł
Opis produktu

Aleksandra Cieślak, Książka do zrobienia

"Książka do zrobienia" Aleksandry Cieślak w inspirujący i dowcipny sposób opowiada o projektowaniu książek. Zapewnia wybuchową mieszankę zabawy, zrozumienia i wiedzy, wciągając czytelnika w proces twórczy. Dowiecie się z niej o artystycznym geście, o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów – o książce, o tym, czym ona jest i czym może być.
Spróbujcie swoich sił jako pisarze, poeci, ilustratorzy i typografowie. Połączcie kropki, uchwyćcie słowa, przyprawcie ogonki literom, napiszcie limeryk, namalujcie upływ czasu. Uczeszcie myśli, rozpętajcie burzę. Bądźcie artystami! Uwolnijcie wyobraźnię i zróbcie książkę z Aleksandrą Cieślak.

Aleksandra Cieślak (ur. w 1981) – autorka tekstów, ilustratorka, graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy książki dla dzieci (m.in. "Od 1 do 10", "Co wypanda, a co nie wypanda", "Co by tu wtrąbić?" i "Koala disco") i dorosłych ("Love Story", "Złe sny"), ma również na koncie psychodeliczny dramat "Tit Anik" stworzony w ramach eksperymentalnego programu teatralnego Teren TR. Jest cenioną ilustratorką tekstów prasowych, pracowała także dla Empiku, Instytutu Książki, Instytutu Teatralnego, Barbie i Biedronki. W 2011 roku była stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". W 2016 została nominowana do prestiżowej nagrody Astrid Lindgren Memorial Award.

Książka przygotowana we współpracy z Arctic Paper Polska.

Dane wydawnicze
Przedział wiekowy: 15+
ISBN 978-83-64347-34-4
Format: 21,60 x 29,70 cm
Oprawa: otwarta
Objętość: 264 stron
Termin wydania: 1 lutego 2017

Gdzie można kupić: sklep internetowy Wydawnictwa Dwie Siostry

 
Oceny użytkowników produktu 

Aleksandra Cieślak, Książka do zrobienia

 (0)

Jeszcze nikt nie dodał oceny o tym produkcie.

Zaloguj się i dodaj opinię
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?