Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Alimenciarze jak więźniowie Oświęcimia? Skandaliczny mem!

| aktualizacja: 09.01.2017 | 2

„Płacenie alimentów urąga ludzkiej godności i honorowi ojca…” Polscy ojcowie, którzy walczą o to, żeby nie płacić alimentów, przeszli samych siebie. Porównują alimenty do hitlerowskiej zagłady!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Alimenty na dziecko
fot. Fotolia (SN)
  • Stowarzyszenie "Dzielny tata" porównało płacenie alimentów na własne dzieci z pracą więźniów w Oświęcimiu, hitlerowskim obozie zagłady!
Stowarzyszenie "Dzielny tata", które od lat walczy o zniesienie alimentów, zamieściło na FB przerobione zdjęcie bramy obozu Auschwitz. Zamiast niemieckiego "Arbeit macht frei" ("Praca czyni wolnym") na memie jest napis: "Praca na alimenty czyni wolnym". 

Mimo protestów internautów  (protestowało także muzeum w Oświęcimiu) stowarzyszenie do tej pory nie usunęło zdjęcia. Do tego od początku stycznia 2017 r. na FB stowarzyszenia „Dzielny tata” trwa ożywiona dyskusja oburzonych „dzielnych” ojców, którzy porównują siebie do ofiar hitlerowskich obozów, a nowe przepisy prawa – do Holocaustu. W ich komentarzach można przeczytać np.:
  • „Płacenie alimentów urąga ludzkiej godności i honorowi ojca, więc - gdybym ja się znalazł w takiej sytuacji - wolałbym iść do więzienia niż oddawać łajzie połowę wypłaty na imprezy. Ojciec ma być ojcem, a nie ofiarą feminizmu.”
     
  • Bycie ojcem jest wyjątkowo trudne w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza kiedy idioci u sterów, a „mamusie” dalekie od ideałów.
     
  • Wy naprawdę sądzicie że tu chodzi o dobro dzieci? Dla dobra dzieci państwo uwala do końca życia ojca, wsadza go do więzienia i każe utrzymywać byłą żonę? Bo alimenty są wykorzystywane na rozrywkowe życie przez byłe żony. 
Zobacz oryginalny post na stronie FB „Dzielnego Taty”: 
 

„Dzielni ojcowie” oburzeni zmianami w przepisach

Ojcowie ze stowarzyszenia "Dzielny tata" są oburzeni zapowiadanymi zmianami w prawie, mającymi poprawić ściągalność alimentów. Projekt zmian rząd przyjął 29 grudnia 2016 roku, wkrótce ustawa ma trafić do Sejmu. Zakłada ona:
  • karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności za zaleganie z płaceniem alimentów powyżej 3 miesięcy lub jeśli wysokość długu alimentacyjnego będzie wyższa niż trzy świadczenia (zwykle to są świadczenia miesięczne). To ważna zmiana – bo do tej pory, jeśli rodzic, który miał zasądzone płacenie alimentów, płacił choćby śmiesznie małą część zasądzonej kwoty (nawet 10 zł), to był praktycznie bezkarny. Wprowadzenie konkretnej kwoty długu – równowartości trzech świadczeń – pozwoli skuteczniej ścigać alimentacyjnych cwaniaków.
  • karę nawet do 2 lat więzienia za uchylanie się od płacenia alimentów, wskutek którego dziecko jest narażone na niezaspokojenie podstawowych potrzeb (np. jeśli drugi rodzic nie jest w stanie kupić dziecku jedzenia, zapewnić leków  lub ubrań).
Stowarzyszenie „Dzielny tata” nie zamierza poprzestać tylko na internetowych protestach przeciwko zmianom prawnym: już zapowiedziało 2 marsze protestacyjne w Warszawie (21-22 kwietnia) pod hasłem „Dzielny tata: ostateczne starcie z systemem”. 

Panowie, zrozumcie w końcu: alimenty to nie prezenty!

Nowe prawo nie powstało jednak z powodu widzimisię Ministra Sprawiedliwości. W Polsce od lat ściągalność alimentów jest dramatycznie niska – dług alimentacyjny obecnie wynosi ponad 10 mld złotych, a dłużników jest ponad 300 tys.! Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika też, że aż 8 na 10 polskich alimenciarzy nie płaci na swoje dzieci.

96 procent z nich to mężczyźni (dane Krajowego Rejestru Długów), najczęściej w wieku 35-45 lat. Sami dzielni ojcowie – chciałoby się powiedzieć…

Czytaj także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Daniela
Daniela | 2017-04-22 15:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wystarczy wziac wzor z innych rzeczywiscie demokratycznych krajow gdzie Dobro Dziecka jest dobrem Najwyzszym,!gdzie opieka Naprzemienna jest mysla przewodnia w prawie rodzinnym ,gdzie Alienacja rodzicielska nie istnieje nawet w swiadomosci spoleczenstw i jest karana!,gdzie istnieja tablice alimentacyjne i gdzie dziecko ma prawo do obojga rodzicow a rodzice sa jednakowo traktowani jako obywatele tego samego kraju .Jakie to proste !!

Odpowiedz

Andrzej
Andrzej | 2017-01-19 10:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

alimenty to zawsze kwestia sporna,nie ma tabeli alimentacyjnej ani opieki naprzemiennej. Dla rodzica który nie chce opiekować się dziećmi powinni płacić alimenty a dla tych co chcą opieka naprzemienna. Dziś za dużo ludzi korzysta na rozwodach i krzywdzie dziecka. Dzieci jak pewnie wiele osób tutaj się z tym zgodzi powinno mieć mamę i tatę, chyba że jest to patologia. Ale chyba każda z mam która ma problem z alimentami wiedziała z kim idzie do łóżka i skąd się biorą dzieci. Czy nie wiedziały o konsekwencjach?Zróbmy porządek z prawem rodzinnym i sfeminizowanymi sądami anty rodzinnymi i będzie wszystkim się żyło lepiej

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?