Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pijana matka karmiła piersią noworodka! Internauci: "No i co z tego?!"

| aktualizacja: 08.03.2017 | 5

Czy dajemy ciężarnym i młodym matkom przyzwolenie na picie alkoholu?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Karmienie piersią a alkohol
fot. Fotolia
Podczas wizyty patronażowej u jednej z rodzin w Kamiennej Górze położna środowiskowa zauważyła, że rodzice 6-dniowego noworodka są nietrzeźwi. Położna zawiadomiła policję. "W trakcie patronażu rodziny, w której znajdowało się niemowlę, ujawniła szereg nieprawidłowości. Stwierdziła, że rodzice dziecka znajdują się w widocznym stanie nietrzeźwości, a w dodatku matka w takim stanie karmiła piersią" – powiedział kom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Matka dziewczynki miała we krwi 1,5 promila alkoholu, jej partner – ponad 3 promile. W mieszkaniu nie było prądu, a ogólne warunki nie były odpowiednie dla dziecka. Dziewczynkę przewieziono do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, jej rodzice odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. Jeśli biegli stwierdzą, że narazili zdrowie dziecka, może im grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także: Urodziła pijane dziecko i jest bezkarna!

Komentarze publikowane pod artykułem opublikowanym na onet.pl pokazują, jak duże jest przyzwolenie społeczne na picie alkoholu przez matki. Jeden z internautów napisał: "No i co w związku z tym? Zakładając, że miała nawet promil alkoholu we krwi, to niech dwa razy wyższe stężenie koncentruje się w mleku. Jakie dramatycznie szkodliwe skutki zdrowotne może mieć spożywanie mleka z zawartością 0,2% alkoholu? Ja rozumiem, że piętnuje się matki za picie w ciąży, bo dziecko wówczas ma identyczne stężenie jak matka, ale przy karmieniu piersią? I to ma być taki skandal? W 28 mln państwie, gdzie picie alkoholu jest na porządku dziennym, jest wręcz elementem tradycji?" – być może picie alkoholu jest "elementem tradycji" (czy jest się czym chwalić?), jednak kobiety karmiące piersią nie powinny pić alkoholu. ŻADNA ilość alkoholu nie jest odpowiednia dla dziecka i nie można zakładać, że mleko "z niewielką zawartością alkoholu" mu nie zaszkodzi. Alkohol przenika do mleka i żadna odpowiedzialna mama nie powinna narażać swojego dziecka na zagrożenia z tym związane. Co więcej, wbrew obiegowej opinii, alkohol wpływa niekorzystnie na laktację i zmniejsza ilość pokarmu. Karmiące mamy nie powinny pić alkoholu!

Czytaj także: Czy piwo pobudza laktację? Niekoniecznie!

Źródło: tvn24.pl, onet.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

brr
brr | 2017-03-09 23:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lubawka nie kg

Odpowiedz

MatkaPolka
MatkaPolka | 2017-03-09 22:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie z Kamiennej Góry tylko z Lubawki już jest błąd w druku.Ja nigdy nie tknelam alkoholu przy mojej córce mam w domu 9 letnie dziecko i nie wyobrażam sobie żeby się napić a nie daj coś się stanie i niemoc pomoc.No ale znam grono ludzi którzy mają dzieci w wieku 7 do 10 lat i w soboty w pareczku na ławce piwka się napija w większym gronie innych matek czy ojców właśnie w malych miasteczkach najbardziej takie rzeczy widać

Odpowiedz

TrzeźwaOdLat3
TrzeźwaOdLat3 | 2017-03-09 21:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jak ktoś chce dla dziecka dobrze, to się wstrzyma. Ja nigdy w ciąży alkoholu nie tknęłam, podczas karmienia piersią też... Jak przestałam karmić, to "znajomi" się dziwili, że skoro nigdzie nie muszę jechać itp itd, nie piję. Ludzie, przecież to dziecko!
To mnie wkurza najbardziej w Polakach - skoro nie chcę to jest to chyba jasne, nie?
"To tylko kieliszek!" - a co mnie ten przeklęty kieliszek zbawi??? A nóż, widelec, coś się stanie dziecku (rodzic wie, o czym mówię - sama byłam w sytuacji, kiedy to sama dziecka jeszcze nie posiadałam, a matka dziecka wypiła piwko, czy dwa i jak mała spadła z huśtawki i złamała nogę, okazało się, że nikt całkowicie trzeźwy nie był i trzeba było szukać kogoś, kto zawiózłby dziecko na IP...) i co wtedy?

Odpowiedz

h
h | 2017-03-09 14:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No cóż. .. proszę wybaczyć, ale idiota pisal zacytowany komentarz.

Kochająca matka nie tknie ani grama alkoholu i innych środków zagrazajacych zdrowiu i życiu jej dziecka.

Ale zrozumie to, o czym piszę tylko zdrowy na umyśle rodzic.

Tyle w temacie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

91
91 | h | 2017-03-09 15:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Skonczylam 51 lat i urodzilam 3 zdrowe dziewczynki, raz w miesiacu wypijalam pol lampki czerwonego wina.No ale jak zwykle wszystko w miare a nie na umor.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?