Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Piwo dla karmiącej mamy?

| aktualizacja: 06.12.2013 | 2

Czy to prawda, że piwo pobudza laktację? Jak picie alkoholu przez karmiącą mamę może wpływać na dziecko?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)
piwo, piwa, beer, kufel
fot. volff - Fotolia.com
Karmię mojego trzymiesięcznego synka piersią. Na początku sierpnia wybieram się na ślub i wesele mojej przyjaciółki. Czy tego wieczoru mogę się napić piwa albo wypić choćby kieliszek wina? Podobno piwo dobrze wpływa na laktację. Patrycja z Gliwic

Na pytanie o piwo dla karmiącej mamy odpowiada prof. dr hab. Jacek Grygalewicz:

Odradzam picie wina i piwa w czasie karmienia piersią. Pogłoski o korzystnym wpływie alkoholu, w tym piwa, na laktację nie znalazły potwierdzenia naukowego.

Sprawdzono to m.in. w doświadczeniu, w którym karmiącym kobietom podawano alkohol (w soku pomarańczowym) w ilości, jaka zwykle znajduje się w butelce piwa. Stwierdzono, że zawartość wydzielanego pokarmu zmniejszała się – a nie zwiększała – o 25 proc.

Do tego nawet niewielka (pojęcie względne) ilość alkoholu może zmieniać smak kobiecego pokarmu oraz wpływać na zachowania karmiącej mamy i na wyczuwany przez niemowlę zapach.

Przypomnijmy też, że pozornie korzystne działanie alkoholu, mające sprzyjać zasypianiu dziecka, wywołuje u niego zaburzenia snu, często utrzymujące się przez dłuższy czas.

Poznaj zasady zdrowej diety karmiącej mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Anonim
Anonim | 2013-10-08 21:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piwo będzie zwiększać laktację, bo zawiera słód czyli dużo cukrów i białek, które pobudzają produkcję mleka i niech badacze wreszcie to udowodnią by skończyły się wreszcie dywagacje w tym temacie. Niezaprzeczanie alkohol ma negatywny wpływ zarówno na laktację jak i na rozwój dziecka i należy z niego zrezygnować na czas karmienia. Pić czy nie pić piwo? Pić,ale bezalkoholowe-wpłynie pozytywnie na laktację i nastrój mamy(ucieszy się że może sobie pozwolić na kufelek- co też poprawia laktację,bo zrelaksowana mama to karmiąca mama) a ta odrobina alkoholu zostanie strawiona przez soki trawienne mamy i nawet jeśli odrobina trafi do mleka to w tak niewielkiej ilości,że nie ma to znaczenia dla dobra malucha:-)

Odpowiedz

me
me | 2012-08-16 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdy czasem wypiję PÓŁ SZKLANKI słabego piwa tj. 2,5%, na drugi dzień zwiększa mi się ilość pokarmu w piersiach. Nie mam problemów z laktacją i nie stosuję tej metody leczniczo, więc nie mogę polecić, ale bezsprzecznie widzę taki związek między wypiciem niewielkiej ilości piwa a zwiększeniem się laktacji.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?