Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Alkohol spożywany przed ciążą może szkodzić dziecku w przyszłości!

| aktualizacja: 07.11.2017 | 0

Ciężarne nie powinny pić alkoholu, nawet niewielkich ilości. Amerykańscy endokrynolodzy odkryli, że picie alkoholu przed ciążą również może wpłynąć na dziecko!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kobieta w ciąży
fot. Fotolia
O tym, że picie alkoholu w ciąży szkodzi dziecku, wiadomo od dawna. Naukowcy odkryli, że nadużywanie alkoholu jeszcze przed zajściem w ciążę może mieć negatywny wpływ na dziecko.

Alkohol szkodzi przyszłym mamom

Podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego w Orlando w USA lekarze wygłosili tezę, że nadużywanie alkoholu przez kobiety może mieć negatywne skutki dla dziecka urodzonego w przyszłości. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że zaburzenia hormonalne u kobiet powstałe w wyniku spożywania dużych ilości alkoholu mogą być przeniesione na dziecko, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia takich chorób jak cukrzyca.

Nie pij alkoholu w ciąży

Negatywny wpływ na dziecko może mieć nawet niewielka ilość alkoholu wypita przez ciężarną. Wystarczy pół godziny, żeby stężenie alkoholu we krwi dziecka było takie samo jak we krwi matki. Do najczęstszych skutków picia alkoholu w ciąży należą: Nie narażaj swojego dziecka, nie pij w ciąży alkoholu!

Zobacz także: Czy ciężarna może wpić kieliszek wina? Zobacz film!

Źródło: rp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?