Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ania Lewandowska podpowiada jak ćwiczyć w ciąży – film

| aktualizacja: 12.04.2017 | 3

Jakie ćwiczenia w ciąży są bezpieczne, a jakie nie? Swoje sposoby na ból pleców w ciąży i wzmocnienie organizmu zdradza Ania Lewandowska, trenerka osobista – obejrzyj film!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
– Wiele osób skarży się na ból pleców w ciąży, szczególnie dolnego odcinka kręgosłupa – mówi Ania Lewandowska, trenerka osobista, autorka programu skierowanego dla przyszłych mam: Healthy Plan by Ann. Tłumaczy, że  jeszcze przed ciążą warto wzmocnić organizm, by mógł bez kłopotów znieść dodatkowe obciążenia w czasie ciąży.

Ćwiczenia w ciąży muszą być bezpieczne!

– Czas ciąży jest dla kobiety jak przebiegnięcie maratonu, którego nie możemy przerwać! – mówi Ania i dodaje: – Musimy się do niego dobrze przygotować. Natomiast, jeśli nie ćwiczyliśmy wcześniej, a chcemy być aktywne w ciąży, musimy być cały czas pod opieką lekarza.

Pierwsza zasada: dla bezpieczeństwa wykonujemy ćwiczenia, unosząc ramiona do linii barków, nie wyżej – punktuje Ania. – Odradzam też ćwiczenia, które polegają na spięciu brzucha w pozycji leżącej. Ciąża to nie jest czas na ćwiczenia brzucha. Następna zasada: nie  wykonujemy ćwiczeń, wzmacniających wewnętrznych partii ud, bo to powoduje nacisk na żyłę wrotną, co może

Jakie ćwiczenia w ciąży są polecane?

– Na pewno wykonujemy przysiady ze wspięciem na parcie – wylicza Ania. – Polecam też tzw. koci grzbiet. Wzmacniamy ramiona: przecież już niedługo będziemy nosić dziecko! Z podstawowych, prostych ćwiczeń polecam tzw. lift z użyciem taśmy – na bok albo do tyłu. Warto zacząć od ćwiczeń z trenerem, szczególnie jeśli przed ciążą w ogóle kobieta nie trenowała.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Milena bielawska
Milena bielawska | 2017-08-23 17:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Panie doktorze ja chcę dziecko długość i dziewczynka

Odpowiedz

juzia
juzia | 2016-07-11 09:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mmmm, to pokazała tych ćwiczeń.... Przereklamowana na maxa..., może najpierw sama powinna przejść ciążę i poród i wtedy się wypowiadać..., a nie rzucać definicje z książek. Koci grzbiet i dwa ćw z taśmą .... mmmm... no coment...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mnisiaa
mnisiaa | juzia | 2016-09-20 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram, poprosimy o kogoś doświadczonego. ;)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?