Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Poród po polsku. Rodziłaś? Opisz swoje doświadczenia z porodówki!

| aktualizacja: 01.03.2017 | 2

Jak wygląda opieka na polskich porodówkach? Weź udział w ankiecie przygotowanej przez NFZ i zmień sytuację ciężarnych w Polsce!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Noworodek na porodówce w Polsce
fot. Fotolia
Narodowy Fundusz Zdrowia opracował ankietę dotyczącą opieki okołoporodowej i opieki nad noworodkiem sprawowanej w polskich szpitalach. Ankieta skierowana jest do kobiet, które urodziły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W ankiecie znajdują się 42 pytania, takie jak:
  • Czy korzystała Pani ze szkoły rodzenia?
  • Czy umożliwiono Pani kontakt noworodka z matką "skóra do skóry", który powinien trwać co najmniej dwie godziny po porodzie?
  • Czy położna była zainteresowana Pani stanem psychicznym w okresie połogu?
Jak możemy przeczytać na stronie NFZ, "Celem ankiety jest zbadanie aktualnego stanu opieki okołoporodowej. Warto przypomnieć, że pierwsza taka ankieta została przeprowadzona przez Fundusz w kwietniu ubiegłego roku. Wyniki wykorzystano między innymi przy opracowaniu modelu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży i nowo narodzonym dzieckiem".

Ankietę można wypełniać do połowy marca. Znajdziecie ją na tej stronie.

Czy ankieta ma coś wspólnego z walką o zachowanie obowiązujących standardów okołoporodowych? Być może. Mamy nadzieję, że wyniki ankiety pomogą poprawić sytuację na polskich porodówkach.

Jak wy wspominacie swój pobyt w szpitalu?

Czytaj także: Jesteś w ciąży? Poznaj 6 zmian dla ciężarnych w 2017 roku

Źródło: nfz.gov.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Anna
Anna | 2017-05-17 15:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Opieka lekarska jak i pielegniarek taka sobie zarowno przed porodem jak w trakcie i po. Po pprodzie kontakt ze skora dziecka byl nawet dluzej niz 2 godziny ale zbytnio zainteresowania mna jak i dzieckiem nie bylo.

Odpowiedz

Kaśka
Kaśka | 2017-05-17 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przecież ta ankieta była otwarta do połowy marca...

Ale np w Sochaczewie rodzi sie bez znieczulenia. Ogólnie opieka w porządku, mam tu na myśli pielęgniarki-położne jak i ginekologów. Podczas pobytu w szpitalu są zainteresowani matką jak i noworodkiem. Po porodzie jest kontakt skora do skóry nawet 3godzinny. Dają wskazówki jak karmić, dla pierworódek nawet jak przewinąć, ubrać noworodka, o ile nie chodziły do szkoły rodzenia.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?