Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Anna Wendzikowska napisała i nagrała bajkę dla dzieci

| aktualizacja: 24.09.2014 | 0

Dziennikarka i aktorka, Anna Wendzikowska napisała bajkę dla dzieci. Opowiada w niej, że dzielenie się to dobry nawyk i tym samym zachęca do udziału w tegorocznej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, 3 i 4 października.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Materiały prasowe

Trudno jest poruszać z najmłodszymi tematy skomplikowane i poważne. Zdaniem psychologów najlepszym sposobem na to, jest rozmowa z dzieckiem językiem dla niego zrozumiałym. Dlatego z okazji 12. edycji programu Podziel się Posiłkiem aktorka i dziennikarka, Anna Wendzikowska napisała bajkę „Nauka dzielenia według Julki”. Przy jej pomocy w sposób przyjemny i bliski maluchom możemy pokazać najmłodszym, że dzielenie się jest naprawdę proste i ważne. Dzięki bajce również rodzice będą mogli porozmawiać ze swoimi dziećmi o tak ważnym i trudnym problemie, jak niedożywienie. W Polsce bowiem wciąż 160 tys. dzieci w wieku szkolnym cierpi z powodu niedożywienia.
- Mam nadzieję, że bajka o sympatycznej Julce pomoże przybliżyć dzieciom problem ich głodnych rówieśników. Dlatego zachęcajmy swoje dzieci do dzielenia się i razem weźmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem – mówi Ania Wendzikowska.

Anna Wendzikowska nagrywając bajkę przyłączyła się do tysięcy wolontariuszy  biorących udział w akcji Podziel się Posiłkiem. W ten oryginalny sposób przypomina, że każdy z nas może pomóc walczyć z niedożywieniem dzieci. Wystarczy 3 i 4 października wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem przekazując podstawowe produkty spożywcze robiąc zakupy w wybranych sklepach spożywczych.
A bajkę można przeczytać i odsłuchać na stronie www.podzielsieposilkiem.pl

Polecamy: Pomaganie – jak go nauczyć, by dziecko było wrażliwe?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?