Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Antykoncepcja podczas karmienia piersią. Czy to bezpieczne? - zobacz porady ginekologa

| aktualizacja: 08.02.2017 | 1

Czy wiesz, że szanse na zajście w ciążę kobiety pół roku po porodzie podczas karmienia piersią wynosi już 50 proc.? Zobacz, jakie nowoczesne metody antykoncepcji proponuje ginekolog mamom podczas laktacji

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Zobacz inne z serii Karmienie piersią - dieta, antykoncepcja, itd (13):

Mitem jest, że karmienie piersią chroni przed kolejną ciążą. Chociaż płodność jest rzeczywiście w tym okresie obniżona. Już pół roku po porodzie wraca normalny cykl owulacyjny.
- Dlatego chcąc uchronić się przed kolejną ciążą należy stosować antykoncepcję - mówi Grzegorz Południewski, ginekolog. - Tak naprawdę w okresie laktacji możliwa jest tylko jedna forma antykoncepcji - oprócz mechanicznej - to stosowanie preparatów zawierających tylko jeden hormon. Progestageny mogą być przyjmowane przez kobiety w formie pigułek, wkładki wewnątrzmacicznej, czy implnatu.
Jak zapewnia ginekolog metody są całkowicie bezpieczne podczas karmienia, bo nie wpływają ani na jakość ani ilość mleka karmiącej mamy.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o ciąży i porodzie? Zajrzyj na Youtube i Subskrybuj Babyonline.pl

Wywiadu udzielił: Grzegorz Południewski, ginekolog, autor bezpłatnej aplikacji w telefonie dla kobiet po porodzie pod nazwą IQBobas (na android, iphone).

Zobacz także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

EwaB
EwaB | 2017-01-30 16:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po kazdym porodzie (3) karmiłam piersią intensywnie, aby tylko przerwa między karmieniami nie była dłuższa niż 6 godzin; okres pojawiał się zawsze po pierwszych urodzinach dziecka. Nieprawda, że po pół roku jak to sugeruje artykuł.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?