Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Szczepienie uratuje nie tylko twoje dziecko, ale też moje!"

| aktualizacja: 17.05.2017 | 1

Dlaczego tak ważne są szczepienia ochronne? Ten tekst powinien przeczytać każdy rodzic – szczepiąc swoje dziecko, ratujesz życie innych!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Szczepienie dziecka
fot. Fotolia
18-miesięczny Charlie urodził się ze złożoną wadą serca, przez którą większość życia spędził w szpitalu. Maluch ma za sobą kilka poważnych operacji i każdego dnia walczy o życie. Jego rodzice robią wszystko, żeby mu pomóc. Mama Charliego opublikowała wzruszający wpis, w którym wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest szczepienie dzieci. Przeczytaj, o co prosi rodziców:

"Nie mogę go chronić, więc proszę o pomoc"

"Charlie chorujący na jedną z chorób, którym można zapobiec szczepieniem, np. na odrę, świnkę, różyczkę czy ospę wietrzną – to mój największy koszmar. Każda z tych chorób spowodowałaby ogromny ból i cierpienie, a jego ciało mogłoby sobie z nią nie poradzić.

Zawsze się upewniałam, czy moja rodzina jest na pewno zaszczepiona. Teraz, kiedy widziałam tyle dzieci umierających z powodu chorób, którym można zapobiec albo których skutki można zminimalizować, jestem jeszcze bardziej przekonana o konieczności szczepienia. Co za ironia, swojego własnego dziecka nie mogę ochronić. Charlie dostaje leki znacznie obniżające jego odporność. Przez kilka następnych miesięcy będzie niezwykle podatny na choroby, przeciwko którym powinno się szczepić dzieci. On sam należy do niewielkiej grupy dzieci, które nie mogą być szczepione.

Muszę polegać na innych rodzicach i upewniać się, że ich dzieci są zaszczepione, żeby moje dziecko mogło walczyć z przeciwnościami wynikającymi z wady serca, z która się urodził.

Życie Charliego jest ratowane przez oddanych lekarzy, którzy poświęcają swoje życia dla chorych dzieci, przez honorowych dawców krwi, przez rodziców, którzy decydują się przekazać Charliemu zastawki serc swoich dzieci, żeby jego serduszko mogło zostać naprawione. Potrzebuję waszej pomocy, żeby uratować życie mojego małego chłopca, żeby mógł żyć w społeczności pozbawionej chorób, którym można zapobiec. Proszę, szczepcie swoje dzieci, w ten sposób nie tylko uratujecie swoje pociechy, ale uratujecie również mojego Charliego" – napisała Melissa.

Melissa zwróciła uwagę na coś bardzo ważnego – rodzice, którzy nie szczepią dzieci, narażają zdrowie nie tylko swoich pociech, ale także wszystkich innych maluchów. Szczepionki nie zawsze chronią przed chorobą, ale mogą znacznie złagodzić jej objawy i uchronić przed groźnymi powikłaniami!

Jakie jest wasze zdanie na temat szczepień? Szczepicie czy nie?

Zobacz także: Tak wygląda zakażenie meningokokami – zobacz zdjęcia!

Źródło: kidspot.com.au
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Inez
Inez | 2017-08-18 13:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Poruszające :( Niestety osoby nieszczepiące dzieci z powodu swoich przekonań nie myślą o dzieciach takich jak ten chory chłopiec. Jeśli kogoś nachodzą wątpliwości co jest zupełnie zrozumiałe powinien skorzystać ze sprawdzonych źródeł jak zaszczepsiewiedza.pl

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?