Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Apel młodej matki: Nie mów mi, jaka mam być

| aktualizacja: 17.07.2015 | 18

Młody mężczyzno, szczupła kobieto przestańcie nazywać mnie „obrzydliwym, leniwcem”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, złość, krzyk, samochód
fot. fotolia
Piotr mam 25 lat, nowe Airmaxy (czytaj: lansiarskie obuwie), opalone ciało, o którego każdy centymetr pieczołowicie dba. Ten młody człowiek, jak wielu innych, których spotkasz na plaży, ma wśród swoich znajomych niewiele młodych matek (a może nawet żadnej).
- Obrzydliwe, leniwce! Nienawidzę lenistwa! - skomentował przechodzącą obok grupkę kobiet z małymi dziećmi, które jeszcze nie zdążyły (a może nigdy nie zdążą) zrzucić dodatkowych kilogramów. Obrzydzenie malujące się na jego twarzy pokazywało, jak bardzo nimi gardzi. Skąd w Piotrze taki brak akceptacji dla poporodowego kobiecego ciała? Boska Ewa Chodakowska pokazuje przecież wszystkim, jak w krótkim czasie każda nader okrągła kobieta może stać się boginią seksu. Dlaczego więc nie każda młoda matka nią nie jest?

Zobacz też: Wstydzisz się ciała po ciąży? Zobacz, co myśli o nim Twój facet

Apel młodej matki

Może nie wyglądam tak, jak byś tego chciał (często ja sama też tego nie chcę), ale nigdy nie byłeś w ciąży, więc nie masz prawa mnie oceniać! Jeśli jesteś jedną z mam, którym udało się szybko wrócić do swojego przefajnego ciała laski, nie oceniaj mnie! Nie jestem tobą! Nie wiesz, jak wygląda moje życie, nie wiesz, ile jem, jakie mam choroby i jaki rodzaj dziecka mi się trafił.
Tak, bardzo chcę mieć zdrowe, wysportowane ciało, ale karmię małego ssaka przez większość doby, mało śpię (teraz wiem, że można nie spać naprawdę długo), więc o wypoczętym ciele mogę zapomnieć na najbliższe kilka lat. Zjadam resztki, po starszym dziecku, zamiast regularnych i zdrowych posiłków. Czy robię to, bo jestem leniwa? Jeśli uważasz, że:
  • bycie na każde zawołanie noworodka i mniej więcej co 10-te zawołanie kilkulatka to lenistwo,
  • wstawanie całe noce do dziecka mającego koszmary i drugiego, które je co 3 godziny,
  • noszenie przez większość doby kilkunastogramowego szczęścia na rękach i kilka razy dziennie podnoszenie np. na huśtawkę, z huśtawki kilkunastokilogramowego buntownika jest oznakom lenistwa, to tak - mogę być w twoich oczach wielkim leniwym wielorybem.
Powiem ci jednak, że taka podobna wielorybia wersja leniwca, jaką teraz mnie widzisz, za kilka lat może pojawić się również w twoim domu, gdy zostaniesz ojcem, a wtedy nawet raczej nie odważysz się powiedzieć: "Obrzydliwy, leniwiec! Nienawidzę lenistwa!".

Zobacz też: Matka w bikini wyśmiewana na plaży - to, co zrobiła poruszyło internatów
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (18)
avatar

Nati
Nati | 2016-06-21 18:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I to jest prawda każda ciąża jest inna każde dziecko jest inne i każdy organizm.kobiety jest inny nikt nie ma prawa oceniać kobiety po porodzie i poród czy naturalny czy cesarka są bardzo męczące o bolesne i zaraz po porodzie trzeba się zająć.własnym kochanym dzieckiem które potrzebuje nas non stop 24 godziny na dobę nie.daje.spać często organizm kobiety po porodzie jest taki wycienczony ze nie dają rady.ćwiczyć bo nie mają na to siły ja jestem w tej.dobrej.sytuacji ze jestem szczupła z natury i szybko po ciąży wracam do formy ale nie każdy ma takie.szczęście i trzeba to zrozumieć

Odpowiedz

Ania
Ania | 2015-12-09 12:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Autorka chyba ma jakiś problem ze sobą. Najpierw oburza się, że ktoś ocenia ją po wyglądzie a za chwilę pisze o "przefajnych ciałach lasek", czyli sama zwraca uwagę na wygląd innych mam. Można też odnieść wrażenie, że autorce jest źle w swojej skórze, bo inaczej po co by się tłumaczyła?

Droga autorko, znam wiele mam, które wyglądają świetnie po porodzie i żadnej z nich powrót do figury nie "udał się", każda na to ciężko pracowała. Mówią, że jeśli się chce, to znajdzie się sposób, a jak się nie chce, to znajdzie się wymówka. Jeśli jest ci dobrze w Twoim rozmiarze to przestań zwracać uwagę na głupie komentarze (dziś ktoś skomentował wagę, jutro skomentuje kolor butów). Ludzie zawsze oceniali po wyglądzie i nie ma w tym nic dziwnego. Dziwne jest tylko przejmowanie się opinią obcych.
:)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Pysia
Pysia | Ania | 2015-12-10 11:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Autorka odpowiedzi powinna jedzcze raz przeczytać artykuł. Nikt nie chce być oceniany i nikt nie ma prawa oceniać wręcz wyzywać innych. Tak jak napisała autorka nie każda mama może schudnąć, nie wiem czy wiesz że dużo kobiet po porodzie ma chora tarczyce a jej niedoczynność nie pozwala schudnąć. Nikt nie ma prawa nikogo oceniać i trzeba o tym głośno mówić!!!

Odpowiedz

Ania
Ania | Pysia | 2015-12-10 21:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nikt nie mówi, że miło być ocenianym. Ale autorka posta powinna się zdecydować albo nie chce być oceniana i sama nie ocenia albo ocenia i godzi się na ocenianie.

Nie twierdzę, że każda mama po porodzie powinna schudnąć. Jeśli nie chce lub nie może to tylko jej sprawa. Ale jeśli ktoś mówi "schudłabym ale... (tu dowolna wymówka)" to uważam za żałosne. Wystarczy być szczerym - nie schudnę bo mi się nie chce / bo nie lubię ćwiczyć / bo czekolada o 23 smakuje najlepiej /bo tak! I wszystko gra. Bardzo wysoko cenię ludzi, którzy potrafią powiedzieć prawdę również o sobie. Po co mnożyć wymówki? Lepiej polubić się takim jakim się jest i nikomu nie mylić oczu.

Odpowiedz

marta
marta | Ania | 2016-06-21 14:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mi się udało przytyć w ciąży 10 kg, a do 3 mcy po porodzie ot tak schudnąć 30kg. bez wyrzeczeń, bez diet, bez ćwiczen. UDAŁO SIĘ. niestety nie kazda kobieta ma tyle szczescia, zeby zeszla jej waga zdobyta w samej ciazy, a co dopiero jeszcze 20kilogramowy bonusik

Odpowiedz

Mama
Mama | 2015-12-08 16:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wspominając już że jego także urodziła kobieta, która przez pierwsze miesiące jego życia również była kragła...żałosny facet!

Odpowiedz

kasandra26
kasandra26 | 2015-12-08 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie obrazajac nikogo...boska Chodakowska nie jest jak dla mnie cudem kobiety... Kobieta musi byc kobieca nie jak kolek i kupe miesni.. Nie kazda kobieta ma czas po 3h /7 cwiczyc i nie kazda z nas musi to uwielbiac..komus sie nie podoba niech nie patrzy ;) kocham byc Matka !!!<3

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kasia 83
Kasia 83 | kasandra26 | 2015-12-08 22:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No właśnie mnie się też ta cała Chodakowska nie podoba! Ja tam kocham swoje krągłości, zdrowa jestem, wesoła, mam dwoje cudownych dzieci! Czy szczupłe ciało jest wyznacznikiem szczęścia? Dla mnie szczęście to fakt że moja córeczka po ostrej zamartwicy okoloporodowej , nie ma żadnego uszczerbku na zdrowiu!!!!

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2015-12-08 09:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tez mnie strasznie denerwuje takie podejście innych ludzi, że jest się leniwcem! Tak na prawdę nie powinno to nikogo interesować, Bardzo dobrze opisałas to co od dawna myślę, poza tym czy wszyscy muszą dążyć do tego zeby mieć rozmiar 36? Najważniejsze żeby Czuć się dobrze w swoim ciele.!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Nati
Nati | Kasia | 2016-06-21 18:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie

Odpowiedz

alona
alona | 2015-12-06 19:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po co się tak tłumaczyć? Jeśli autorce jest dobrze ze sobą to nie powinna tak emocjonalnie atakować potencjalnego odbiorcy tego tekstu. A dziecko się nie "trafia " tylko jest efektem pracy jaki w jego wychowanie wkładają rodzice. Może więcej akceptacji dla samej siebie i swoich wyborów?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Papalala
Papalala | alona | 2015-12-06 20:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziecko się nie trafia?! Ciekawe bo jak rodzi się dziecko i nie śpi prawie w ogóle to hmmm ciekawe jaki błąd rodzice popełnili przy jego wychowaniu ...
Ma pani dzieci?!
Co do oburzenia to zgadzam się z autorką. Ja nie mam.problemu ze swoim ciałem i nadal nad nim pracuję ale uogólnianie i ocenianie jest po prostu przykre i niesprawiedliwe. To tak jak generalizowanie że każdy kto gruby to obżartus itp. Każdy ma prawo do swojego życia i wyglądu. I to że ktoś nie wygląda tak jakby ktoś sobie tego życzył nie znaczy że jest gorszy ...

Odpowiedz

alona
alona | Papalala | 2015-12-06 22:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To jeśli to dziecko nie śpi to może warto się zastanowić dlaczego. Jasne ze różne dzieci mają różne temperamenty, ale niemowlaka należy uczyć się słuchać. To że nie chce spać to jest również komunikat dla rodzica ze dziecko czegoś potrzebuje. Oczywiście zgadzam się ze ciężko mówić o wychowywaniu niemowlaka. Ale nie wierzę w to że niemowlęcia nie da się zrozumieć albo z nim komunikować. Tak mam dziecko i wiem o czym mówię. Daleka jestem od oceniania. Ale żale za własne decyzje warto przerobić aby nie przelewać ich na otoczenie. Wtedy kretynska uwaga kogoś kto nic o nas nie wie nie wytraci nas z równowagi.

Odpowiedz

matka dwójki
matka dwójki | alona | 2015-12-08 15:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Absolutnie się nie zgodzę z tym wychowaniem.. są dzieci mniej i więcej wymagające, od urodzenia i nawet mistrz wychowania będzie musiał mu poświęcać dużo uwagi i czasu, jeśli tego potrzebuje. O takie "trafienie" chodziło chyba autorce

Odpowiedz

Karmen
Karmen | matka dwójki | 2016-02-16 23:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziecko jest jak barometr tego co się dzieje w rodzinie, tego jak matka przechodziła ciążę. Jesli jest niespokojne, płaczliwe i wymagające to może warto się zastanowić dlaczego, a nie mówić że takie się nam trafiło.

Odpowiedz

Marysia
Marysia | alona | 2015-12-08 20:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Owszem, dziecko się trafia... Z takim temperamentem lub innym. Trudno chyba mowić o wychowaniu jak sie ma w domu noworodka czy niemowlaka bo chyba o tym tu mowa...o młodych matkach. Mam trójkę dzieci i każde jest inne jedne spokojne a inne nie.

Odpowiedz

Ona
Ona | alona | 2015-12-09 05:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Do Along temperament dziecka się trafia jego się nie wybiera. I oczywiście jest tłum mam obstawionych nianiami dziadkami i ścigają sobie na siłownię czy inne ćwiczenia ale.jest drugi tłum które tej możliwości nie mają. Mówią są wózki do ćwiczeń z dziećmi ale trzeba mieć żeby je kupić bo akurat te są droższe.od.każdego innego. Nikt.nie ma prawa oceniać.

Odpowiedz

Ania
Ania | Ona | 2015-12-09 12:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Żeby ćwiczyć nie trzeba nawet z dom wychodzić nie mówiąc już o kupowaniu drogich wózków. Można nawet codzienne czynności zamienić w skuteczny trening i nie potrzeba do tego babci cioci czy niani. Wystarczy dobra organizacja czasu i chęci. Nic więcej.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?