Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mocne: "Występowanie przeciw szczepieniom jest nieludzkie!". I żenująca odpowiedź antyszczepionkowców

| aktualizacja: 04.12.2017 | 11

Pamiętam 5-letnią dziewczynkę z powikłaniami po odrze. Błagała nas: "Oddalcie ode mnie śmierć". Występowanie przeciw systemowi szczepień, jest nieludzkie - mówił abp Henryk Hoser podczas konferencjo o szczepieniach. Odpowiedź Jerzego Zięby, guru antyszczepionkowców: "Mowa pieniądza i karteli farmacji przekonała abp. Hosera".

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Szczepienia
fot. Fotolia
Abp Henryk Hoser* podczas konferencji na temat szczepień ochronnych mówił bardzo emocjonalnie o szczepieniach, wspominając epizody ze swojego pobytu na misjach, gdy pracował jako lekarz.

Na ulicach było pełno kalek po polio

"Jako stary lekarz wspomnę dwa epizody z mojego życia. Przez 21 lat praktykowałem medycynę w Afryce Środkowej, u źródeł Nilu. Gdy tam przyjechałem, na ulicach był pełno dzieci-kalek, które żebrały na ulicach. To były osoby po porażennej formie polio. Inne dzieci rodzice chowali w komórkach z kozami, bo rodzinie było wstyd je pokazać w przestrzeni publicznej. Straszny był los tych dzieci.
Nie było szczepień. Później wprowadzono szczepienia przeciw polio i te formy polio zniknęły. Nie mieliśmy nowych przypadków".

Zobacz także: Po co dziś szczepić niemowlęta przeciw polio?

Występowanie przeciw systemowi szczepień jest nieludzkie

"Drugie przeżycie – 1976 rok: byłem w szpitalu odpowiedzialny za oddział pediatryczny. Noc, pracujemy przy lampie naftowej. Śliczna, pięcioletnia dziewczynka z powikłaniami płucnymi po odrze oraz z powikłaniami w postaci zespołu biegunkowego. Wraz z siostrą zakonną próbujemy się wkłuć w żyłę, żeby ją nawodnić. Okazuje się to niemożliwe, bo wszystkie żyły były zapadnięte. Wkłuliśmy się w końcu do żyły podobojczykowej, żeby  dziewczynkę nawodnić. 
Dziewczynka cały czas błagała:"Oddalcie ode mnie śmierć".
Ona czuła, że umiera.
Niestety, umarła. Nie było wtedy szczepień przeciwko odrze.
Gdy je wprowadzono, tego typu powikłania po odrze już nie występowały.
Występowanie przeciw systemowi szczepień, który jest dobrodziejstwem ludzkości, jest nieracjonalne, powiedziałbym: nieludzkie". 

Żenująca odpowiedź guru antyszczepionkowców

Antyszczepionkowcy byli najwyraźniej zaskoczeni jednoznaczną wypowiedzią adp. Hosera na temat szczepień. Zaatakowała go prof. Majewska, znana przeciwniczka szczepień, oraz Jerzy Zięba, guru antyszczepionkowców.
 

 
Jak widać, antyszczepionkowców nie przekonują ani racjonalne, ani emocjonalne argumenty. Szkoda tylko rodziców często zagubionych w sprzecznych informacjach, które można znaleźć w Internecie. 
Arcybiskup Henryk Hoser jest m.in. przewodniczącym Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Komisji Episkopatu Polski, pallotynem, misjonarzem, lekarzem.
Zobacz także: Kościół za czy przeciw szczepieniom?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (11)
avatar

Aga Radzi
Aga Radzi | 2017-12-11 01:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem mama która ma wątpliwość odnośnie szczepień
Stwierdzam ze portal ten nie jest obiektywny
Gra emocjonalna jest żenująca
Odradzam tego portalu
Marnuje tylko czas
Chciałabym zaszczepic dziecko ale nie chce efektów ubocznych
Zmieńcie skład szczepionek
Tyko na kim to testować na dzieciach w Afryce
Więcej refleksji prosze

Odpowiedz

Angel of Good
Angel of Good | 2017-12-09 00:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kościół i koncerny farmaceutyczne to ta sama klika.

Odpowiedz

kaka
kaka | 2017-12-08 11:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przestańmy szczepić dzieci a choroby o których zapomnieliśmy wrócą i przeprowadza selekcję naturalna. Ludzie opamietajcie się. Współczuję rodzicom, których dzieci mają następstwa poszczepienne, ale myślimy rozsądnie.

Odpowiedz

Berta.
Berta. | 2017-12-05 11:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzieci powinny być szczepione przynajmniej szczepionkami obowiazkowymi. Macie dość gwiazdorzacych m a mamusiek? wpadajcie na bloga: zapiskberty.blog spot.com

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Maria
Maria | Berta. | 2017-12-05 12:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli dzieci to dorośli tym bardziej gdyż choroby wieku dziecięcego są dla dorosłych groźniejsze, a poza tym na własnej skórze odczują co to jest NOP.

Odpowiedz

Maria
Maria | 2017-12-05 07:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I jeszcze jedno. Rodzice którzy są przeciwnikami bezmyślnego szczepienia (a nie szczepienia w ogóle) to nie sekta żeby mieć jakiegoś guru. To są rodzice tych dzieci które zostały poważnie okaleczone przez szczepienia. Mówią co spotkało ich dzieci. A mogliby milczeć bo skoro ich dziecko ucierpiało (i nikt nie mówi tu o gorączce czy bólu w miejscu ukłucia, ale o poważnych uszkodzeniach neurologicznych, śmierci)to inne też niech cierpią.Nie róbcie z tych rodziców nawiedzonych idiotów. Być może ludzie kiedyś przejrzą na oczy i powiedzą że szczepienia były zbrodniczym procederem.

Odpowiedz

Maria
Maria | 2017-12-05 06:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzieci z autyzmem poszczepiennym nie przemówią, a jest ich coraz więcej. Więcej niż chorych na choroby przeciw którym się szczepi.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Dusia
Dusia | Maria | 2017-12-08 08:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Maria zauważ, że Twoja wypowiedź jest sprzeczna sama w sobie. "Dzieci z autyzmem poszczepiennym nie przemówią, a jest ich coraz więcej. Więcej niż chorych na choroby przeciw którym się szczepi. " - skoro się szczepi, to jest mało chorych, logiczne - szczepi się, żeby ograniczyć ryzyko danych chorób. To chyba dobrze? A contrario - gdyby nie było szczepień, powróciłyby dawne choroby, w tym epidemie. I WTEDY NOP BY NIE WYSTĘPOWAŁO. Tylko jaki wtedy byłby współczynnik śmiertelności dzieci?

Odpowiedz

nia
nia | Maria | 2017-12-08 09:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

szczepienia nie mają związku z autyzmem. Litości kobieto nie opowiadaj bzdur.

Odpowiedz

Didi
Didi | Maria | 2017-12-08 14:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kolejna idiotka

Odpowiedz

Mam
Mam | Maria | 2017-12-09 13:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie ma związku pomiędzy szczepieniami a autyzmem!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?