Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

10 aquaparków w Polsce, które dzieci pokochają – część 2

| aktualizacja: 14.08.2015 | 1

Oto druga część naszej listy aquaparków. Ta obejmuje Polskę północną. Znalazły się na niej parki wodne, które mieszczą się w kategorii największe i średnie. Sprawdź, gdzie warto zabrać dziecko.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Aquapark w Sopocie

Trójmiasto może być dumne z sopockiego aquaparku, bo to jedne z większych parków wodnych w Polsce. Do wyboru są:
  • basen rekreacyjny z parasolem i biczami wodnymi, sztuczny prąd rzeczny, do tego leżanki do hydromasażu oraz grota z wodospadem
  • basen parapływacki o długości 25 m i głębokości 1,4 m
  • całoroczny basen zewnętrzny, który jest połączony z basenem rekreacyjnym oświetlonym kanałem (super wrażenie!)
  • sezonowy basen zewnętrzny rekreacyjny, w którym głębokość maksymalna wynosi 1,3 m.
  • trzy zjeżdżalnie – zewnętrzna familijna o długości 110 m (szybka, rurowa, ma wiele zakrętów), zewnętrzna turbo o długości 70 m (bardzo szybka, z ostrymi wirażami, spadek nie przekracza 20 proc.) oraz wewnętrzna dwutorowa o długości 7,5 m, świetna do rodzinnej zabawy.
  • dzika rzeka o długości 71 m i różnicy poziomów 6 m, woda przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę, co odpowiada szybkości nurtu górskiej rzeki (tylko dla osób powyżej 160 cm).
Oprócz basenów w sopockim aquaparku znajduje się pięć wanien z hydromasażem.

Strefa dla dzieci

W basenach dla najmłodszych dzieci temperatura wody wynosi od 31 do 34 st. C. Głębokość wody jest zróżnicowana – od 0 do 30 cm lub od 30 do 60 cm. Ich atrakcją są armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, zjeżdżalnie dla maluchów, gejzery. Starsze dzieci mogą skorzystać z wewnętrznej zjeżdżalni – jest dwutorowa, więc zjazd jest rodzinny. W zewnętrznym basenie sezonowym zainstalowano z myślą o dzieciach kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw.

Ceny biletów

Jednogodzinny bilet kosztuje 28 zł, a ulgowy 23 zł, całodzienny analogicznie 50 lub 55 zł. Bilety ulgowe (w podanej cenie i za osobę) przysługują też rodzinom (dwóch rodziców i minimum jedno dziecko w wieku od trzech lat do 16 roku życia). Dzieci, które nie ukończyły trzeciego roku życia, wchodzą za darmo.

Więcej na: www.aquaparksopot.pl

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

annawianna
annawianna | 2015-12-08 19:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Baseny są śliczne ale ceny według mnie za wysokie. Jeżeli mamy 2 lub 3 dzieci to na same bilety wydamy dużo pieniędzy a dziecko po godzinie nie będzie chciało wyjść z wody. Do tego mnie denerwuje fakt że zegar liczy minuty od wejścia i w tym czasie trzeba się przebrać a potem wysuszyć i ubrać i tu odpadają jakieś 15 minut a przy 2 lub 3 małych dzieci może jeszcze więcej. Uważam że za te minuty nie powinno się płacić.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?