Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Aspirator do nosa - co warto o nim wiedzieć

| aktualizacja: 21.03.2012 | 1

Jest prosty w obsłudze i oczyszcza zatkany nosek o wiele dokładniej niż gumowa gruszka, jaką pamiętamy z własnego dzieciństwa.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
niemowlę, nosek, aspirator do nosa
fot. Panthermedia
1. Można go stosować od pierwszych dni życia
Dzieci uczą się dmuchać w chusteczkę dopiero około trzeciego roku życia, a przecież katar przeszkadza im już wcześniej: utrudnia oddychanie, spokojny sen, jedzenie, zabawę...

2. Składa się z ....
...przezroczystej tuby, która ma specjalnie wyprofilowaną końcówkę oraz wężyka z zatyczką i ustnikiem. Zatyczkę zakłada się na tubę, a potem przez ustnik wciąga się powietrze. Dzięki temu powstaje podciśnienie, które pozwala wydobyć z noska wydzielinę (spokojnie, zostaje w tubie).

3. Jest bezpieczny dla dziecka
Końcówki tuby nie wkłada się do mikroskopijnej dziurki noska (i bardzo dobrze, bo dotykanie błony śluzowej, która ją wyściela, powoduje obrzęk), lecz przykłada z zewnątrz, szczelnie zasłaniając nozdrze. Dzięki ustnikowi można kontrolować siłę, z jaką odsysa się wydzielinę. To ważne, bo zbyt duże podciśnienie mogłoby wciągnąć błony bębenkowe do jam bębenkowych. Dobra rada: jeśli wydzielina jest gęsta, wkropl do nozdrzy sól fizjologiczną.

4. Dobry dla rodziców
Jak dowodzą testy kliniczne, jeżeli stosuje się aspiprator zgodnie z instrukcją, nie ma ryzyka, że wdychane powietrze zainfekuje osobę, która go obsługuje.

5. Ma wymienne filtry
Trzeba je wymieniać przynajmniej raz dziennie, dlatego zawsze warto mieć w domu zapas. Kupuje się je w osobnych opakowaniach.

6. Powinien mieć rekomendacje
Aspirator powinien mieć atesty potwierdzające nietoksyczny skład użytych do jego wyrobu materiałów (nie może np. zawierać ftalanów), być zarejestrowanym wyrobem medycznym (to dowodzi pełnej wiarygodności produktu) i mieć rekomendacje uznanych placówek (np. Centrum Zdrowia Dziecka).

7. Łatwo go czyścić
Po każdym użyciu trzeba umyć wszystkie części ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, wypłukać i wysuszyć.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

edyta17072
edyta17072 | 2012-04-03 22:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

My używamy aspiratora i faktycznie jest dokładniejszy niż gruszka. Jednak mnie ciężko go stosować mężowi lepiej to wychodzi według mnie trzeba mieć sporo siły aby go używać

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?