Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie szczepisz dziecka? Zabiorą ci świadczenia rodzinne!

| aktualizacja: 07.08.2017 | 4

Projekt australijskiego rządu przynosi korzyści. Coraz więcej rodziców szczepi dzieci i zachowuje prawo do świadczeń. Ile rodzin straciło pieniądze? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Szczepienie dziecka chroni przed utratą świadczeń rodzinnych
fot. Fotolia
"Nie kłujesz, nie płacimy" (ang. “No jab, no pay") to program australijskiego rządu, który ma przekonać rodziców do szczepienia dzieci. Jaka jest główna zasada programu? Rodzicom, którzy nie szczepią dzieci, zostaną odebrane świadczenia przyznawane przez rząd.

Minister zdrowia Australii, Greg Hunt, wyliczył, że dzięki programowi, który ruszył 1 stycznia 2016 roku, liczba zaszczepionych dzieci zwiększyła się o 200 tysięcy. "Jestem zachwycony widząc wzrost liczby rodziców szczepiących dzieci. Robimy co tylko możemy, żeby zachęcić rodziców do szczepień. Te statystyki pokazują, że nasza polityka działa" – powiedział Hunt w rozmowie z Courier-Mail.

Mimo "działającej polityki", prawa do świadczeń na dzieci straciło dotąd ponad 140 tysięcy rodzin. Według statystyk rządu, do tej pory w Australii zaszczepiono 92,2 proc. maluchów poniżej 5. roku życia.

Sprawdź polski kalendarz szczepień.

Myślicie, że odbieranie świadczeń rodzicom, którzy nie szczepią dzieci, jest dobrym pomysłem? Wyobrażacie sobie wprowadzenie takiego programu w Polsce, np. "Nie szczepisz, nie dostajesz 500+"? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Świadczenia na dzieci w 2017 roku

Źródło: people.com, rp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Daria
Daria | 2017-03-24 23:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O Boże czytam wasze puste komentarze I nie widze. Tak zgadzam sie ze po za Europa maja wybor co do szczypionek itp. Ile bylo takich przypadkow ze ci co przyjedzaja do Europy przyworza taze ruzne choroby.
No ale co tu gadac I wypisywac to jest kazdego indiwidualna sprawa ale jak wasze dziecko w przyszlosci zachoruje albo nawet sie przeziebi to trzymajcie je z dala od noworodkow bo dla nich to jest smierc te ktore jeszcze nie byly szczypione a maja szanse...

Odpowiedz

stopnop
stopnop | 2017-02-25 09:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

16 DOWODÓW NA NIEBEZPIECZEŃSTWO SZCZEPIENIA DZIECKA W POLSCE
Kraj, w którym maleńkiemu noworodkowi jest wstrzykiwana ryzykowna szczepionka przeciw gruźlicy – wycofana już 18 lat temu w Niemczech!
Kraj, w którym szczepi się nawet wcześniaki przeciw zakażeniom wzw B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych – tanią, koreańską szczepionką nie stosowaną nigdzie w Europie!
Kraj, w którym ciągle podaje się wycofaną w Europie, bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi.
Kraj, w którym przetarg na szczepionkę przeciw pneumokokom wygrywa koncern, dla którego pracował wiceminister zdrowia.
Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami stosując przepisy dotyczące… klęski żywiołowej.
Kraj, w którym zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych „dobrodziejstw” dziecku.
Kraj, w którym władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia.
Kraj, w którym lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych.
Kraj, w którym lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.
Kraj, w którym szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy.
Kraj, w którym jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka.
Kraj gdzie koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta strasząc zmyślonymi epidemiami!
Kraj, w którym główny urzędnik rapuje zamiast wykonywać swoje obowiązki kpiąc z poszkodowanych przez zaniedbania obywateli.
Kraj, w którym wycofuje się „ze skutkiem natychmiastowym” uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów”.
Kraj, w którym nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem.

POLSKA – kraj w którym za petycję, która ma to zmienić możesz trafić do więzienia.

Paradoks polega na tym, że Polska leży w Europie, gdzie szczepienia w większości państw są dobrowolne, a rodzice MAJĄ WYBÓR: czy, czym i kiedy zaszczepić dziecko.

W Europie, gdzie mogą również wybrać szczepionki pojedyncze i szczepić w dłuższych odstępach czasu. Mogą też zrezygnować ze szczepień bez żadnych konsekwencji prawnych i kar. Nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy regularnie straszeni w mediach.

STOP NOP wie jak pozbyć się opisanych patologii.

PODPISZ NASZE PETYCJE:

Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej
Skoro jest ryzyko musi być wybór!
Petycja o indywidualny program szczepień dla dzieci

Niezbędny jest nadzór społeczny nad systemem zdrowia!

Odpowiedz

homeopata
homeopata | 2017-02-23 09:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co o tym myślę hmm... babyonline które również jest sponsorowane prze koncerny farmaceutyczne wytypowało Hanne Szczesiak do tego aby pisała przeciwko ludziom którzy zdecydowali inaczej niż ona

Odpowiedz

Adam
Adam | 2017-02-23 00:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

stan prawny w Polsce nie pozwala na takie rozwiązanie, które to resztą najprawdopodobniej jest całkowicie sprzeczne z konstytucją

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?