Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Oswoić autyzm – rusza kampania: „Polska na niebiesko”

| aktualizacja: 17.03.2016 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. www.jim.org/polskananiebiesko
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, Fundacja JiM po raz kolejny organizuje kampanię „Polska na niebiesko” , która ma oswoić Polaków z autyzmem i pokazać, z czym na co dzień muszą zmagać się autystyczne dzieci. Zobacz główny spot kampanii!
2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  W związku z tym, Fundacja JiM organizuje kampanię społeczną „Polska na niebiesko”. W tym roku główne hasło kampanii to „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz”.

Poznaj, zanim ocenisz

Kiwa się, wierci, obserwuje nieskoordynowane ruchy palców. Do tego wymachuje nogami, jest niespokojny  i wyraźnie „coś z nim nie tak”. Tak zachowuje się chłopiec w autobusie, bohater filmu promującego kampanię „Polska na niebiesko”. Twórcy kampanii chcą pokazać, jak mogą zachowywać się dzieci z autyzmem. Choć w filmie nie widzimy reakcji współpasażerów, możemy zakładać, że w takich chwilach dorośli oceniają dziecko i jego rodziców, nie próbując zrozumieć, skąd wynika jego zachowanie. Właśnie z taką postawą chcą walczyć członkowie Fundacji JiM.

Zobacz spot:

 

Kolor niebieski jest kolorem solidarności z osobami z autyzmem, dlatego 2 kwietnia na niebiesko rozbłysną Pałac Prezydencki, warszawskie centrum handlowe Złote Tarasy czy łódzka Manufaktura.

W tegorocznej edycji kampanii, w całej Polsce pojawią się punkty informacyjne prowadzone przez rodziców dzieci cierpiących na autyzm. Każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej o autyzmie, będzie mógł przyjść do punktu i porozmawiać. 

Czytaj także: Czy szczepienia wywołują autyzm?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

bibi
bibi | 2016-04-02 07:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetna akcja i spot ;)

Odpowiedz

Kornelia
Kornelia | 2016-03-19 16:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak che walczyć fundacja JiM? Bo jak widzę to akcja polega na tym by dać kasę. Na co? Mam dość ich pseudo akcyjek, które polegają tylko na płaceniu za nic, bo nic nie robią pozorując działanie.
A już przypisywanie sobie, że ktoś z nimi świeci jest niemoralne. Rzecznik Praw Dziecka na przykład ich akcji kompletnie ie patronuje. A oni oczywiście twierdzą, że Rzecznik świeci z nimi. Oszuści jedni.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?