Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Dlaczego Babyonline.pl gra z WOŚP – wyjaśnia redaktorka naczelna serwisu

| 04.01.2016, aktualizacja: 07.01.2016 | 0

Wspieramy WOŚP od lat. Ostatnio coraz mocniej. Założyliśmy nawet w redakcji sztab. Dlaczego? Mówiąc najprościej: bo też kochamy dzieci. Kolejne argumenty są nie mniej emocjonalne. I wcale się tego nie wstydzimy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Jurek Owsiak i Magda Klimkowska
fot. Ola Sokalska

Dlaczego gramy wspólnie z WOŚP? Oto odpowiedzi proste i szczere. Jak zasady, którymi kieruje się Jurek Owsiak i cała Orkiestra.

1. Kochamy dzieci

Mamy też swoje dzieci. Jedne leżały w inkubatorach z serduszkami, inne miały „tylko” badany słuch urządzeniami kupionymi przez WOŚP (wiecie, że lekarze z USA nam zazdroszczą tego, że wszystkie noworodki w Polsce mają badany słuch!). 
Często też spotykamy się z lekarzami w szpitalach. Wszyscy oni podkreślają to, co widać gołym okiem – w każdym polskim szpitalu pediatrycznym jest supernowoczesny sprzęt kupiony przez Orkiestrę.
Polecamy: WOŚP zmieniła polską pediatrię - mówi prof. Maruszewski
 

2. Kochamy nasze babcie i mamy 

Tworzymy serwis głównie dla młodych rodziców. Ale nie ma rodziców bez ich rodziców, bez dziadków. Uważamy, że pomaganie seniorom to wspaniały pomysł! Wiemy, jak dużo zawdzięczamy naszym babciom, dziadkom, rodzicom. Chcemy wspierać ideę, która pozwala im dać lepszą pomoc na oddziałach geriatrycznych.
 

3. Wspieraliśmy WOŚP zanim jeszcze… powstało Babyonline

Babyonline.pl współtworzą redaktorki magazynów dla rodziców m.in. „Mamo, To Ja”, „Twoje Dziecko” i „Twój Maluszek”. Dlatego o wsparciu Babyonline.pl dla WOŚP-u nie możemy pisać, omijając te miesięczniki. 
Zanim internet stał się dostępny i powszechny, jak bułka z masłem, często pisaliśmy o Orkiestrze. Jurek Owsiak zawsze miał czas na rozmowy z naszymi dziennikarkami, choć żaden z nas „Tomasz Lis na żywo” czy inne „Wiadomości”. Z dumą pokazywaliśmy serduszko WOŚP na naszych okładkach.
Polecamy: wywiad z Jurkiem Owsiakiem o tym, jak uczyć dzieci bycia przyzwoitym człowiekiem (przywraca wiarę w ludzi!)

4. „Mamo, To Ja” przyznało WOŚP nagrodę HIT - Idea Przyjazna Dziecku

Amerykański „Time” swoją nagrodę, tygodnik „Wprost” wybiera człowieka roku, „Mamo, To Ja” przyznaje specjalnego HIT-a. To najcenniejsze, co mamy. Raz w roku nagradzamy tym tytułem organizacje, firmy, osoby, które działają na rzecz dzieci. Nagrodę dla WOŚP przyznaliśmy za całokształt w 2014 roku. 


 

5. Pomagamy rodzicom dbać o bezpieczeństwo dzieci

Przy współpracy z cudownymi ludźmi, naszymi przyjaciółmi i po prostu świetnymi specjalistami z WOŚP, wydaliśmy magazyn „Kurs pierwszej pomocy”. Znajdziecie tam instrukcje, jak się zachować, gdy dziecko przestanie oddychać, zadławi się, oparzy… Dużo fachowych rad na wagę życia. Tak, ta wiedza naprawdę może uratować życie dziecka. 


 

6. Wspólnie z WOŚP biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji

Po co? Żeby umieć zareagować, kiedy będzie to potrzebne. Żeby dużo i głośno mówić o tym, że najgorzej jest NIC nie zrobić. Żeby się nauczyć i wiedzieć, co trzeba zrobić, gdy jest taka potrzeba.
Zobaczcie, jak redaktorki Babyonline.pl starannie biły rekord (i co mówiły po akcji).

7. Wierzymy, że dobro wraca, dlatego założyliśmy w redakcji sztab WOŚP

Wolontariuszami w nim będą głównie dzieci. Jedne kolejny raz, inne – po raz pierwszy. Wszyscy się ogromnie cieszą i podekscytowani czekają na dzień finału. Zobaczcie, jak w siedzibie fundacji WOŚP wyrabialiśmy nasze identyfikatory!


Pamiętajcie - 10 stycznia już 24. finał. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych. Niektórzy mówią, że w związku z różnymi wypowiedziami m.in. posłów, w tym roku warto dać podwójną kwotę na WOŚP. Nam się ten pomysł podoba...

Jeśli lubicie polskie gwiazdy i macie dużo gotówki przeznaczonej na wsparcie Orkiestry, może warto stanąć do licytacji i zdobyć jeden z 24 kalendarzy WOŚP z gwiazdami?
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?