Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

USG 4D - moda czy konieczność

| aktualizacja: 05.12.2013 | 2

Czy badanie USG 4D to tylko moda, czy pokazuje ono coś ważnego, czego nie można zobaczyć na zwykłym USG? Odpowiada ginekolog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
ciąża, lekarz, usg, badanie, brzuszek
Jestem w piątym miesiącu ciąży. Zastanawiamy się z mężem, czy by nie wykonać badania USG 4 D. Powiedzieli nam znajomi, że robi niesamowite wrażenie! Z drugiej strony jednak sporo kosztuje. Czy pokazuje ono coś ważnego, czego nie można zobaczyć na zwykłym USG? Anna, 24 lata

To nowoczesne, trójwymiarowe badanie jest w porównaniu z tradycyjnym USG rzeczywiście prawdziwym cudem techniki. Dzięki niemu bowiem można na obrazie przestrzennym dokładnie zobaczyć, jak wygląda dziecko, np. wyraźnie widać jego buzię, a nawet to, jak się uśmiecha!

Na rodzicach z pewnością robi to ogromne wrażenie. Natomiast jeśli chodzi o wartość poznawczą i diagnostyczną tego badania, nie różni się ono zasadniczo od normalnego USG. Tak więc właściwie dla samej przyjemności oglądania własnego maleństwa w brzuchu na monitorze można zdecydować się na wykonanie tego badania. Nie wniesie ono jednak żadnej nowej wiedzy na temat stanu zdrowia oraz rozwoju płodu.
dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

młoda
młoda | 2014-04-29 12:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a w którym tygodniu robi się to usg 3d lub 4d bo podobno im później tym gorzej widać bo dzidziuś za duży jest

Odpowiedz

MamOlka
MamOlka | 2013-04-12 20:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wydaje mi się, że dla samego stanu psychicznego rodziców jest to już istotne - zobaczyć dziecko rozwijające się ładnie, nie tylko jako czarno-biały, zamazany kształt.
Kiedy zobaczyłam mojego synka, to łatwiej było mi przejść przez wszystkie stresy. A koszty zawsze można spróbować trochę obejść - mojej znajomej zrobiła usg 4d firma okmedical systems podczas konferencji w Poznaniu, bo akurat prezentowali sprzęt. Bardzo miło to wspominała i też mnie tym nakręciła na badanie :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?