Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

BajkOLAndia w Centrum Zdrowia Dziecka

| aktualizacja: 04.05.2015 | 2

W sobotę w Centrum Zdrowia Dziecka mali pacjenci mogli poczuć się jak w bajce. A to wszystko dzięki BajkOLAndii.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Bajkolandia
fot. materiały prasowe

25 kwietnia w Centrum Zdrowa Dziecka odbyła się IV edycja akcji charytatywnej pod tytułem BajkOLAndia, której pomysłodawcą i organizatorem jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana m.in. z serialu „Na Wspólnej”.

BajkOLAndia w szczytnym celu

Czym właściwie jest BajkOLAndia i po co powstała? Misją BajkOLAndii jest pomoc tym, którzy pomocy tej potrzebują najbardziej, czyli dzieciom. BajkOLAndia chce integrować chore i zdrowe dzieci i pokazać im, że warto pomagać i dawać z siebie coś dobrego. BajkOLAndia stara się przenieść najmłodszych w bajkowy świat, a także zebrać pieniądze na ważny cel, jak np. leczenie ciężko chorych małych pacjentów. W tym roku celem akcji jest organizacja warsztatów np. kaligraficznych w Centrum Zdrowia Dziecka i  zebranie środków na realizację Kampanii Pisania Piórem. W osiągnięciu celu BajkOLAndię wspiera w tym roku Fundacja Kreatywny Instytut Promocji Idei. Co roku akcję wspiera inna fundacja. W 2012 roku była to fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier. W następnym Fundacja Mam Serce, a roku temu BajkOLAndii pomagała Fundacja Przyjaciółka.


 

Świat bajek w Centrum Zdrowia Dziecka

Spektakl oparty na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima specjalnie  dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka przygotowali uczniowie Międzynarodowej Szkoły Argonaut, z którymi pomysłodawczyni akcji prowadzi zajęcia aktorskie. Podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka mogli przenieść się w świat baśni i choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie i cierpieniu. Mali aktorzy mogli zaś poczuć się jak na prawdziwej teatralnej scenie i zobaczyć, że warto pomagać.
Na widowni oprócz gwiazd zasiadły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunowie, rodzice, krewni oraz zaproszeni goście specjalni, m.in. ambasadorki akcji - prezenterka telewizyjna Marta Kielczyk i aktorka Agnieszka Wielgosz, a także aktorzy: Jadwiga Gryn, Joanna Sydor, Władysław Grzywna,  Bartosz Żukowski.
Wśród atrakcji przygotowanych dla widzów odbył się również występ wokalny i pokaz mody marki Vippi Design, a także loteria fantowa, w której każdy mógł wygrać drobny upominek.

Współorganizatorem akcji jest Międzynarodowa Szkoła Argonaut, Cetrum Zdrowia Dziecka, a patronem medialnym Babyonline.pl.
 
Dowiedz się więcej o BajkOLAndii i polub BajkOLAndię na Facebooku.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

halo halo
halo halo | 2015-06-22 12:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W trakcie BajkOLAndii zbierane są środki na Kampanię Pisania Piórem, którą organizuje firma p. Oli? SERIO?!

Odpowiedz

niewaiarygodne
niewaiarygodne | 2015-06-17 11:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Akcja charytatywna zbiera środki na realizację komercyjnej Kampanii Pisania Piórem należącej, jak wynika ze strony, do firmy Parker? Srsly?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?