Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak skutecznie wyleczyć bakteryjną infekcję intymną?

| aktualizacja: 17.03.2017 | 3

Bakteryjne zapalenie pochwy może zdarzyć się każdej kobiecie, bo to jedna z najczęściej nawracających kobiecych dolegliwości. Jak skutecznie wyleczyć się z bakteryjnego zapalenia pochwy by uniknąć nawrotów? Zobacz, jak pozbyć się infekcji intymnej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
bakteryjne zapalenie pochwy leczenie
fot. Fotolia
Z infekcji bakteryjnej pochwy nie da się wyleczyć bez pomocy lekarza. Nawet jeśli dolegliwości chwilowo ustąpią, po jakimś czasie mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Gdy męczą cię objawy bakteryjnego zapalenia pochwy, musisz niezwłocznie udać się do ginekologa, który zależnie od rodzaju bakterii oraz stopnia infekcji intymnej dobierze sposób leczenia.

Leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy

Leki, które może przepisać lekarz przy bakteryjnym zapaleniu pochwy mogą być przyjmowane doustnie, ale również istnieją takie w postaci dopochwowej - w formie żeli, kremów i globulek. W czasie leczenia (około tygodnia) najlepiej byłoby odłożyć współżycie, aż do czasu ustąpienia objawów bakteryjnej infekcji intymnej. Przyjmowanie leków należy przeprowadzać przez dokładnie taki czas, jaki zaleci lekarz - zbyt wczesne odstawienie lekarstw (gdy najsilniejsze objawy ustąpią), może spowodować nawrót choroby.

By ustalić stopień nasilenia objawów oraz przyczynę intymnego stanu zapalnego, ginekolog wykona rutynowe badanie oraz zleci badanie posiewu wydzieliny. Na podstawie wyników badań lekarz dobierze sposób leczenia, leki oraz ich dawkę.
Leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy trwa zazwyczaj około 7 dni. Po tym czasie powinno się powtórnie wykonać badanie, by upewnić się, że kuracja przebiegła pomyślnie.

By nie dochodziło do powtórnego bakteryjnego zapalenia pochwy:
  • unikaj tzw. płukania pochwy (ten zabieg zakłóca mikroflorę bakteryjną pochwy),
  • zminimalizuj podrażnienia (dokładne płukanie po kąpieli/prysznicu, unikanie wanien z hydromasażem, używanie bezzapachowych kosmetyków oraz tamponów i podpasek)
  • chroń się przed chorobami wenerycznymi (stosuj prezerwatywy lateksowe, ogranicz liczbę partnerów seksualnych)
Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Novika
Novika | 2017-03-20 11:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie wystarczył nawilżający żel intymny Mucovagin. Wiem że są też w globulkach, ale forma żelu jakoś bardziej mi odpowiada, no i mam wrażenie że przyspiesza cały proces gojenia i regeneracji :)

Odpowiedz

Ola
Ola | 2017-03-17 18:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie ginekolog polecił probiotyk dopochwowy invag z żywymi bakteriami kwasu mlekowego, polskiego pochodzenia, kuracja trwa 7-dni, najlepiej probiotyk aplikować na noc aby kapsułka lepiej się wchłonęła. Zaletą probiotyku jest szybkość działania już po 3 kapsułkach objawy podrażnienia, pieczenia, swędzenia, suchości łagodnieją.

Odpowiedz

Diana
Diana | 2017-03-13 15:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a czy macie jakieś sprawdzone preparaty, które będą wspierać regeneracje pochwy po jej zapaleniu, albo po przebytych zabiegach??

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?