Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bal u Króla Lula w Teatrze Lalek Banialuka

| aktualizacja: 19.11.2012 | 0

25.11.2012r., Teatr Lalek Banialuka zaprasza na premierę spektaklu w reż. Jacka Malinowskiego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
teatr lalek banialuka
fot. Darek Dudziak
Zbigniew Poprawski
Bal u Króla Lula
Tytułowy Król Lul organizuje wspaniały bal, na który zaprasza wszystkich widzów. Nie obędzie się jednak bez przeszkód i psikusów tworzonych przez niesfornego, uzurpatora Morele Baksa, który za pomocą podstępu próbuje przejąć władzę w królestwie. Opozycja pomiędzy dobrotliwym  władcą, a tandetnym i zwodniczym uzurpatorem stanowi oś intrygi przedstawienia. A ponieważ Królestwo Lulalii jest niczym cyrkowy świat na opak, zamieszkują je osobliwe, niepozbawione słabości postaci o stereotypowych, a jednocześnie ukazanych w krzywym zwierciadle cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że w tym sympatycznym i nieco dziwacznym świecie nie brakuje absurdu, humoru sytuacyjnego czy śmiesznych gagów i sztuczek.  Tutaj bohaterowie nie tylko porozumiewają się za pomocą wyliczanek, ale nawet się na nie pojedynkują.
 
Twórcą przedstawienia udało się wykreować niecodzienny, a jednocześnie ciepły, radosny i przyjazny świat, w którym wszystko jest możliwe. Liczne interakcje sprawiają, że publiczność wkracza w tę niezwykłą krainę i staje się jej częścią. Widzowie wraz z bohaterami stawiają czoło kolejnym przeszkodom, by w finale przekonać się, że pomimo różnic i sporów zawsze można doprowadzić do zgody.
 
Znakomite kreacje aktorskie, dowcipne i wysmakowane kostiumy i dekoracje, a przede wszystkim duża dawka humoru sprawiają, że „Bal u Króla Lula” gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

Zbigniew Poprawski
Bal u Króla Lula
Reżyseria  Jacek Malinowski
Scenografia Pavel Hubička
Muzyka Piotr Nazaruk
 
Aktorzy
Katarzyna Pohl, Radosław Sadowski, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski

Teatr Lalek Banialuka
im. Jerzego Zitzmana

ul. Mickiewicza 20
43-300 Bielsko-Biała
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?